Štamgast & Gurmán

Jelínek stočil Vizovickou slivovici 2013

Jelínek stočil Vizovickou slivovici 2013

4. 3. 2015 – VIZOVICE - Společnost RUDOLF JELÍNEK uvedla 1. března 2015 do prodeje jednoodrůdovou Vizovickou slivovici ročníku 2013 tradičně vyrobenou ze švestek z vlastních sadů.

Do prodeje tak firma nabídne symbolických 2 013 lahví slivovice vypálené z odrůdy Presenta. Ve druhé polovině roku k ní přidá také zlatou variantu – Vizovickou slivovici 2013 vyrobenou kupáží vybraných odrůd z úrody tohoto roku. Každá láhev ponese ručně napsané číslo.

Nesmazatelně se do historie společnosti RUDOLF JELÍNEK zapíše v pořadí již šestá sklizeň v sadech na Těchlově. Důvodem je rekordní úroda, která dosáhla 435 tun sklizeného ovoce.  I přesto, že největší množství švestek urodily odrůdy Čačanská lepotica a Gabrovská, jako nejlepší zvolili členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice destilát z odrůdy Presenta ze sadu v lokalitě U Střelnice. Proto Vám můžeme nabídnout limitovanou edici padesátiprocentního destilátu, který nese název Vizovická slivovice 2013 Presenta.

Vizovická slivovice je špičkou mezi slivovicemi RUDOLF JELÍNEK. „Snoubí se v ní tradice, náročná ruční práce, pečlivost a trpělivost Jelínkovských mistrů,“ říká Miroslav Motyčka, obchodní a marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK. Výběr odrůdy, z níž bude stočena ročníková jednoodrůdová Vizovická slivovice, provádí členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice vždy v listopadu.

Odrůda Presenta byla vyšlechtěna v Německu, jedná se o velmi pozdní kvalitní odrůdu. Její plody jsou středně velké, s pevnou slupkou a chuť je navinule sladká a aromatická.

První vlastní sady začala likérka RUDOLF JELÍNEK na Vizovicku vysazovat již v roce 2003 a dnes v lokalitě na Těchlově obhospodařuje více než 50 hektarů švestkových sadů s 20 000 stromy. Roste zde celkem devět odrůd švestek (Čačanská lepotica, Stanley, Gabrovská, Hanita, Presenta, Valjevka, Toptaste, Katinka a Čačanská rodná) a v roce 2013 z nich firma sklidila zatím rekordní úrodu – přes 435 tun ovoce. Důsledně se střeží zralost plodů a sběr se provádí po jednotlivých odrůdách. Právě kvalita a kombinace odrůd švestek je pro výrobu Vizovické slivovice klíčovou záležitostí.

První odrůdu sklidila společnost RUDOLF JELÍNEK ze svých sadů v roce 2008 a právě v tomto roce byla také založena tradice Vizovické slivovice jako prémiového výrobku s přímou vazbou na region svého vzniku.

Vizovická slivovice se na trh uvádí vždy ve dvou variantách – jako jednoodrůdová bílá a jako zlatá slivovice, která vzniká kupáží destilátů vybraných odrůd.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Autor/zdroj: lucie.bukovanska@botticelli.cz
Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz