Štamgast & Gurmán

Výtěžek ze Zubrfestu opět pomáhá neziskovým organizacím

Výtěžek ze Zubrfestu opět pomáhá neziskovým organizacím

31. 7. 2015 - PŘEROV - Ředitel pivovaru Zubr Tomáš Pluháček předal ve středu 29. července finanční dary v celkové hodnotě 30 000 Kč dvěma regionálním neziskovým organizacím, které se zaměřují především na poskytování sociálních služeb. Finanční částka pochází z výtěžku letošního festivalu Zubrfest.

„Těší nás, že můžeme jako každý rok podpořit vybrané neziskové organizace z našeho regionu, které se věnují velmi záslužné práci. Jelikož se jedná o část výtěžku ze vstupného, rád bych poděkoval všem, kteří na náš Zubrfest zavítali, protože na tento finanční dar přispěli svým dílem,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

První šek ve výši 15.000 Kč převzal z rukou ředitele Pluháčka Petr Zavadil, ředitel TyfloCentra Olomouc, o.p.s., druhý ve stejné hodnotě Pavel Šíma, ředitel Azylového domu pro matky s dětmi v Přerově, který provozuje Armáda spásy.

TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. poskytuje sociální služby osobám se zrakovým postižením včetně odborného poradenství v oblasti sociálněprávní, sociálně aktivizační služby vedoucí ke smysluplnému využití volného času a pomoc při sociálním začlenění, především s ohledem na možnosti pracovního uplatnění. Provozuje také sociální firmu Ergones, která zaměstnává zrakově postižené osoby.

Armáda spásy poskytuje sociální služby na základě křesťanských zásad pro osoby, které jsou v nepříznivé sociální situaci. Azylový dům pro matky s dětmi v Přerově provozuje Armáda spásy od roku 2009 a za dobu své existence zde našly pomoc desítky maminek s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Pivovar ZUBR, a.s., tradiční český výrobce působící především na Moravě, je společně s pivovary Holba a Litovel součástí holdingu PMS. Pivovar je držitelem ocenění Klasa a Regionální potravina. V loňském roce rozšířil svůj sortiment o 11° ležák Zubr Grand. Pivovar získal na podzim prestižní ocenění v degustační soutěži České pivo 2014 a to v kategorii světlé výčepní pivo (1. místo Zubr Gold) a v kategorii tmavé pivo (2. místo Zubr Classic tmavý).

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Autor/zdroj: jana.dobrovska@aristonpr.cz
Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz