Štamgast & Gurmán

Zažijte chuť té nejlepší whisky, navštivte její festival

Zažijte chuť té nejlepší whisky, navštivte její festival

2. 11. 2015 - Víte, co má společného kaple s whisky? Máte rádi tento zlatý mok nebo se s ním chcete pořádně seznámit? Tak přesně vám je určen festival Whisky Life! Koná se už potřetí ve dnech 6. a 7. listopadu a místem je, světe div se, právě Betlémská kaple v Praze.

A proč tam? „Kaple Betlémská byla postavena v roce 1391 na místě bývalé sladovny a slad  je taktéž nezbytnou součástí výroby whisky, jinými slovy vody života. Tento rok si zároveň připomínáme dvě historická výročí -  600 let od upálení Mistra Jana Husa a zároveň 610 let od první doložené písemné zmínky o whisky v Irsku,“ vysvětlují pořadatelé.

02377-John_Lamond_2_web.jpg

Obr. John Lamond

Exkluzivním hostem letošního festivalu bude Whisky Man of the Year 2011 a 2012 John Lamond. Je jedním z předních světových autorit na whisky. Je autorem knihy The Malt Whisky File a dalších odborných publikací. Pod jeho vedením se bude během večerních masterclass pod názvem Small Highlanders a Výběrové Skotské blended ochutnávat vždy 6 - 7 druhů whisky.

02377-WLF_IMG_4540_web.jpg

Návštěvníci akce budou mít rovněž jedinečnou příležitost degustovat vzorky whisky, které se do naší republiky nedováží, a to za minimální ceny - násobky 30,-Kč. Mohou se těšit i na zajímavé  příbuzné produkty, např. pivo z  pivovaru ČZU Suchdolský Jeník, ručně dělané čokoládové pralinky Passion Chocolate, pravé anglické koláče Smith‘s pies, překapávanou kávu společnosti Rebel Bean, výtečné whisky koktejly v podání barmanů Bugsy‘s baru. Prezentovat se také chystá stylové pánské holičství  Barber‘s Wife a Hair Fashion Point, doutníky a dýmky.  K příjemné atmosféře přispěje klavírní doprovod a Skotské dudy.

02377-CZ_cover.jpg

Více informací najdou zájemci na webu festivalu www.whiskylifeprague.cz . Vstupenky jsou již nyní k dostání v síti Ticketstream. V ceně vstupenky je vlastní originální sklenka na whisky Glencairn a festivalová brožurka na psaní degustačních poznámek.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz