Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách

Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách

2. 12. 2016 - Ani jsme se nenadáli a máme za dveřmi další jarmek. A nebude jen tak ledajaký, ten letošní se zapíše do historie jako jubilejní, půlkulatý, pětadvacátý - či chcete-li čtvrtstoletý.

Za tu pěknou řádku let, co se ve Valašských Kloboukách jarmek koná, vyrostl z původního "sladkého" trhu spojeného s pochůzkou svatého Mikuláše s družinou v o poznání větší akci, která každoročně láká tisíce návštěvníků. Na stáních budou své zboží prodávat řemeslníci a lidoví tvůrci ze širokého okolí.  Náměstím a přilehlými uličkami budou procházet originální čertí družiny z několika valašských obcí. Návštěvníci si budou moci pochutnat na výtečných tradičních pokrmech valašské kuchyně, navštívit výstavu pečených pánů - tradičního valašského pečiva ze sladkého těsta, výstavu domácích chlebů aj. Pořadatelé připravili řadu dalších výstav, koncertů. Čilým ruchem ožije i dřevěnice Kosenky. Zkrátka neopakovatelný jarmek krásný, plný zážitků, setkání, chutí a vůní. Takový, jaký jej známe a máme rádi.

Text a foto: Turistický portál Východní Moravy

 

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz