Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Zámecké adventní kouzlení 2016 ve Vsetíně

Zámecké adventní kouzlení 2016 ve Vsetíně

7. 12. 2016 - Po roce je tu opět tradiční předvánoční akce vsetínského muzea Zámecké adventní kouzlení s bohatým a pestrým programem. Stovkami baněk vsetínské Irisy vyzdobený zámek ožije o 3. adventní neděli adventními a vánočními zvyky.

Na jarmarku rukodělných výrobků bude možné pořídit vánoční dárek a vlastní kreativitu využít ve vánočně laděných dílnách, kde se budou zdobit baňky nebo vyrábět vánoční dekorace. Prostory zámku provoní pečení vánoček a zimní atmosféru navodí draní peří a zpívání souboru Hafera.

Za pomoci lití olova a pouštění lodiček z ořechových skořápek se bude věštit budoucnost. Zámkem budou obcházet tajemné adventní bytosti – Lucky a Matička, která nadělí hodným dětem sladkosti.

K vidění budou zimně laděné výstavy. První z nich nazvané Za dlouhých zimních večerů dominuje unikátní šestimetrový vyřezávaný betlém. Jeho autor Alois Zádrapa bude na akci předvádět své umění a pod jeho vedením bude možnost si dřevořezbu vyzkoušet. Ve výtvarné výstavě Mistři valašských zim proběhne ve 14:30 komentovaná prohlídka s historičkou umění.

Na 15. hodinu bude pro děti připraveno vánoční interaktivní představení Divadélka Leonka s názvem Dva sněhuláci. Pro zvídavé návštěvníky je určena astronomická přednáška Ing. Rostislava Rajchla s promítáním betlémů nazvaná Putování za betlémy a Betlémskou hvězdou, která se uskuteční v 16 hodin.

03076-images.jpg

Blížící se Vánoce připomene vánoční koncert folkové kapely Děvčice, které zahrají a zazpívají v mramorovém sále od 14 do 15 a od 16 do 17 hodin. Stylové valašské občerstvení zajištěno.

Vstupné: plné 40 Kč, zlevněné 20 Kč, děti do 6 let zdarma, rodinné (2 dospělí a max. 3 děti) 90 Kč.

Text a foto: Milada Fohlerová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz