Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

GRAND RESTAURANT fESTIVAL - VIII. ročník ročník nabídne mimořádně atraktivní téma!

GRAND RESTAURANT fESTIVAL - VIII. ročník ročník nabídne mimořádně atraktivní téma!

12. 01. 2017 - Motto “Baroko na talíři“ bude provázet celý ročník Grand Restaurant Festivalu, který proběhne v 91 prestižních restaurací Maurerova výběru Grand Restaurant v celé České republice 15.1. - 28.2. 2017 a umožní lidem ochutnat vysokou gastronomii za přijatelnou cenu!

 

03136-36_Festival_logo.jpg

V architektuře je baroko charakteristické svou monumentalitou, nadsázkou a drahými materiály. Hudbu reprezentuje J.S.Bach s G. F. Händelem, malířství zase Caravaggio s Rubensem a Rembrandtem. V sochařství proslul Bernini, Michelangelo, u nás Matyáš Braun. Baroko se vyznačuje bohatostí tvarů, zdobností a velkolepostí. Prosadilo se samozřejmě i v gastronomii.

Kuchyně byla založena na zvěřině, čerstvých rybách, oblíbené bylo telecí, kachní a račí maso, často ale také hlemýždi a v přímořských oblastech samozřejmě mořské plody. Mezi hlavní ingredience tohoto období patří skořice, med, sušené ovoce, houby, zázvor, ořechy či kořenová zelenina. Velmi oblíbená byla i příprava omáček jako bešamelová, španělská, holandská, velouté a další dokonce i pálivé omáčky.

Ochutnáte zvýhodněné degustační menu inspirované lokálními surovinami, kreativitou těch nejlepších šéfkuchařů v zemi a samozřejmě – barokem.

03136-33_Stamgast&Gurman_festival.jpg

Mňam Zážitky


Grand Restaurant Festival bude i tento rok nabízet doprovodný program, kterým jsou Mňam Zážitky. Prvním z nich bude tématický večer s názvem Půlnoční Baroko, který o půlnoci 15.1.2017 zahájí celý festival. Ochutnáme výjimečné barokní menu v doprovodu unikátních koktejlů pojmenovaných podle již zmiňovaných barokních velikánů. Noc vyvrcholí vyhlášením nejkrásnější škrabošky a nejoriginálnějšího motýlka Pavlem Maurerem a Zlatou Adamovskou.


Dalším z mnoha Zážitků je MňamBus do Asie, který nás zaveze do thajské Občanské plovárny, která se pyšní svým krásným výhledem na Prahu, ale také do japonské Miyabi a Aureole. S dalším MňamBus Jiné světy ochutnáme to nejtradičnější z libanonské kuchyně v El Emir, navštívíme „francouzské království“ Pot au Feu a svět chutí, který nemá hranic představí Etnosvět. Pokud si potrpíte na luxus, je připravena Mňam Limuzína, jejíž prvním bodem programu je Francouzská restaurace Art Nouveau. Pokračovat budeme do noblesního Aquarius Restaurantu a sladkou tečku v podobě čokoládového fondantu nebo vanilkové zmrzliny s třešněmi si na závěr vychutnáme v prvotřídním Prolog Baru. Pokud máte rádi horké prameny, Lázeňský MňamBus je pro vás ten pravý. Navštívíme skvělý Medité Tapas Restaurant a Gourmet Restaurant - Villa Patriot v Mariánských lázních, ale také Quisisana Palace v Karlových Varech. Speciální degustace jídel párovaných s vínem nabídne Ovíněná Procházka ve Ville Richter, v restauraci RED Pif a v Beef Baru, který o sobě tvrdí, že nabízí nejlepší hovězí v Praze.


Na téma "Baroko na talíři" nezapomněla ani další část doprovodného programu. Barokní Procházku starobylou Prahou s Pavlem Maurerem se zastávkami v restauracích špičkových (5*) hotelů – Augustine, Le Grill a v restauraci Bellevue vyšperkuje například i netradiční návštěva kostela sv. Mikuláše spolu s mnohými historickými zajímavostmi.


Na vlastní průzkum se můžeme vydat díky Mňam Balíčkům, které spojují špičkové kulinární požitky s ubytováním ve výjimečných lokalitách. V široké nabídce jsou i speciální Mňam Brunche. Grand Restaurant Festival se opět představuje jako jedna z největších a nejkvalitnějších gastronomických akcí v naší zemi a rozhodně byste si ho neměli nechat ujít.

03136-35_Stamgast&Gurman_festival.jpg

JAK ZAKOUPIT?


Od 1.12.2016 výhradně na www.grandrestaurantfestival.cz. Ochutnávky v rozmezí od 250 Kč do 600 Kč. Hosté si mohou vybrat základní, dvouchodovou nebo tříchodovou degustaci párovanou s nápoji. Připraveny jsou opět dárkové poukazy na tříchodové degustace, ale i na  zmiňované "Mňam Zážitky", které se cenově liší. Dopřejte svým blízkým jedinečný vánoční dárek  a nejezte, nepijte ani nežijte blbě.

 

Zdroj: Pavel Maurer, www.grandrestaurant.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz