Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa

04. 04. 2017 - OLOMOUC - Fantastická Afrika, karnevalové Benátky, tradiční masopust či velkolepá divadelní scéna. Nejočekávanější mezinárodní květinová výstava Flora Olomouc jarní etapa obsadí ve dnech 20. až 23. dubna olomoucké Výstaviště. Již 38. ročník nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice tentokrát ponese motto Tajemná tvář světa.

Na jarní etapě Flora Olomouc čeká na návštěvníky úchvatný průlet světem, jehož spojovacím bodem jsou masky všech možných podob. Veřejnost se může těšit na hlavní expozici v největším pavilonu A, která bude obzvláště pestrá i exotická. „Opět jsme navázali na úspěšnou tradici posledních let a domluvili jsme se na spolupráci s velvyslanectvím Thajského království, které v pavilonu A představí svou vlastní expozici,“ prozradil ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř. Na unikátní zážitek se mohou těšit zájemci o večerní prohlídku v pátek od 20 hodin, kdy se tajemná expozice masek a květů ponoří do světel a stínů.

Zažijte úžasný rej masek a květů

Téma masek se bude prolínat i letošní floristickou soutěží v podání Svazu květinářů a floristů, inspirovanou výpravným filmem Avatar a mystickou krajinou. Chybět nebude ani Český zahrádkářský svaz, jenž chystá vlastní expozici převleků a maskování přírody, a další domácí i zahraniční zahradníci a pěstitelé. Na terase pavilonu A se představí vybrané regionální potraviny oceněné značkou kvality Klasa.

03302-Flora_Olomouc.jpg

Tajemství bonsají i včel

Pavilon E nabídne návštěvníkům expozici bonsají vytvořenou ve spolupráci s Bonsai museum Isabelia ze Starého Města u Uherského Hradiště. Pavilon H obsadí Hanácká včela, která nabídne expozici úlů, včelařské potřeby, tematické přednášky i prodej medu a medoviny. Součástí jarní výstavy je opět rovněž veletrh drobné zahradní mechanizace Hortifarm a oblíbené Jarní zahradnické trhy.Na scéně Samba naproti palmovému skleníku se tradičně odehraje bohatý doprovodný program. Letní scéna u jezírka nedaleko vstupu do parku při obchodním centru Šantovka zase nabídne po odpočinkovou zónu deníku Blesk s atrakcemi pro děti i dospělé a občerstvením. Oficiální dopravce jarní Flory České dráhy připravil opět speciální nabídku VLAK+. Do Olomouce a zpět se tak návštěvníci Flory dostanou odkudkoliv z České republiky za polovinu jízdného.

03302-Flora_Smetanovy_sady_Holandska_zahrada.jpg

Vyrazte za zážitky

Atraktivní program výstav, pestrá nabídka koncertů a dalších kulturních akcí v kulisách bohaté zeleně však nabízí Výstaviště Flora Olomouc po celý rok. Stylový koncert v podání Vojtěcha Dyka & B-side band proběhne 4. května. K návštěvě lákají i sbírkové skleníky ve Smetanových sadech, kam je vstup v době konání Flora Olomouc zdarma. Nově zrekonstruované rozárium a botanická zahrada se zahradou smyslů v Bezručových sadech zvou zase na oázu klidu.

Vyhrajte volné vstupenky na výstavu Flora Olomouc! ZDE: http://soutez.stamgastagurman.cz/soutez.php

 

Více informací o akce, zde: http://www.flora-ol.cz/akce/flora-olomouc-2017-jarni-etapa

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz