Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

GARDEN FOOD FESTIVAL SE LETOS ROZŠÍŘÍ DO DALŠÍHO MĚSTA

GARDEN FOOD FESTIVAL SE LETOS ROZŠÍŘÍ DO DALŠÍHO MĚSTA

13. 04. 2017 - Přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem se po dvou úspěšných ročnících v Olomouci a loňské premiéře ve Zlíně chystá letos ovládnout také Ostravu.

Garden Food Festival přinese do všech třech moravských měst vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Hlavní hvězdou festivalu bude opět známý televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Kromě Zdeňka Pohlreicha, který své umění představí živě na pódiu v Olomouci, Ostravě i ve Zlíně, mohou návštěvníci potkat na festivalech i další osobnosti české gastronomické scény. Objeví se zde  například herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová, michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek,  vycházející hvězda české gastronomie Přemek Forejt nebo specialistka na asijskou kuchyni Kamila  „Kamu“ Rundusová a řada jiných kuchařů z regionálních i známých tuzemských restaurací.

03313-272_1X6A3671.jpg

Po oba festivalové dny bude na pódiu připravený i další program včetně porcování obřích ryb, papričkové ohnivé show a dalších zajímavých kulinárních prezentací.

V rámci Garden Food Festivalu si zde na své přijdou milovníci vybraných delikates, ale i příznivci  tradiční české kuchyně. „Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky nebo třeba s tím, co se vaří a jí v Brazílii, na Srí Lance, Polsku, Itálii nebo na Slovensku,“ uvádí za organizátory Pavel Vysloužil a dodává, "Ochutnat budou mít možnost i exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus, farmářské a  regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů.“

03313-273_DSC4860.jpg

Letošní festivalovou sezónu pod hlavičkou Garden Food Festival zahájí již tradičně akce v Olomouci. Ve dnech 13.  –  14.  května se ve Smetanových sadech uskuteční už 3. ročník úspěšného   projektu. Letos poprvé se na něj mohou těšit i obyvatelé Ostravy v areálu Dolních Vítkovic, a to  v termínu 10.  –  11. června. O víkendu 2.  – 3. září podruhé ožije gastronomickým festivalem i zlínský zámecký park a místní zámek. Na všech třech místech bude platit opět jednotná festivalová měna – grešle. Připravený bude atraktivní program pro celou rodinu.

Garden Food Festival je regionálním festivalem dobrého jídla a pití, který není svázán žádnými hranicemi. Akce pravidelně navštěvuje přes 12 tisíc návštěvníků. Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městech, krajích i v celé republice, že v daném regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Projekt podporuje místní  výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propaguje gastroturistiku. Současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře. 

Zdroj: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz