Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Označení VOC Znojmo má 40 nových vín. Poprvé je ochutnají návštěvníci festivalu

 Označení VOC Znojmo má 40 nových vín. Poprvé je ochutnají návštěvníci festivalu

11. 04. 2017 - VOC Znojmo se rozrostlo o 40 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na posledním zatřiďování vín.

„Vzhledem k tomu, že naši vinaři využívají prestižní zavedené značky VOC Znojmo častěji a přihlašují více vzorků, rozhodli jsme se pro dva jarní termíny zatřiďování z důvodu objektivnějšího hodnocení. Jedno hodnocení proběhlo na konci března, to druhé tento čtvrtek,“ vysvětluje novinku předseda VOC Znojmo František Koudela.

Celkem bylo v těchto dvou kolech přihlášeno 43 vín, přičemž dle komise nevyhověla pouze tři vína a označení VOC Znojmo tak nově ponese 40 vín. „Vyrovnali jsme tím rekord při loňském dubnovém zatřiďování, kdy značku VOC Znojmo obdrželo také 40 vín. Je vidět, že vinaři svou práci odvádí dobře a vyrábí skvělá typická vína pro náš region,“ dodává Koudela. Všechna nově zatříděná vína ochutnají poprvé návštěvníci 8. května na Festivalu vína VOC Znojmo.

03328-275_DSC_5559.jpg

A jaká vína prošla komisí a obdrží pásku VOC Znojmo? Nejvíce vín je odrůdy Sauvignon (18), dále Veltlínského zeleného (13) a Ryzlinku rýnského (9). „Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění,“ připomíná Koudela. „Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži,“ dodává Koudela. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Drtivá většina zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2016 a jeden Ryzlink rýnský je ročníku 2015. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat Festivalu vína VOC Znojmo, který e koná v pondělí 8. května na Horním náměstí a na tzv. odrůdových ulicích ve Znojmě.

Více informací ZDE

 


Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz