Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Slavkov u Brna bude hostit největší mezinárodní soutěž vín v České republice

Slavkov u Brna bude hostit největší mezinárodní soutěž vín v České republice

07. 06. 2017 - SLAVKOV U BRNA - Během tří červnových dnů zaplní zámecký areál ve Slavkově špičková vína z celého světa.

Odborné komise v mezinárodním složení budou od 21. do 23. června rozhodovat o vítězi 11. ročníku mezinárodní soutěže vín Oenoforum – Czech International Wine Competition. Oenoforum, pořádané Svazem vinařů ČR, je největší mezinárodní soutěží vín v České republice pod patronátem OIV – Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví.

Oenoforum – Czech International Wine Competition přináší jedinečnou možnost porovnat vína z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vín vyrobených různými, často diametrálně odlišnými technologiemi. Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři, zástupce OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži), UIOE (Mezinárodní unie enologů) i nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska.

„Soutěž je otevřena všem kvalitním vínům a jejím cílem je porovnat vína z celého světa a vyzvednout světové odrůdy révy vinné. Důraz bude tradičně kladen hlavně na vína odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, která budou mít v soutěži zvláštní kategorii a ocenění,“ sdělil ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů Ing. Martin Půček.

Součástí soutěže je také mezinárodní vinařská konference, která je příležitostí pro všechny vinařské profesionály seznámit se s probíranou problematikou v cenném a jinak obtížně přístupném mezinárodním kontextu, a to včetně oblíbené praktické části. Tématem letošního ročníku jsou Cesty k velkým vínům - "Víno a dřevo".

V loňském ročníku Oenofora zvítězil v kategorii bílých vín Sauvignon, pozdní sběr barrique 2013 z vinařství Vinselekt Michlovský a v kategorii červených zvítězilo víno Limited Petit Merle / Jasová, CHOP, D.S.C. 2013 Ing. Josefa Repy/Repa Winery ze Slovenska.

Soutěž podporují Vinařský fond, Národní vinařské centrum, Jihomoravský kraj, město Slavkov u Brna a zámek Slavkov – Austerlitz.

Více informací o soutěži a konferenci na www.oenoforum.cz.


Zdroj: Jiří Bažant, Omnimedia s.r.o.

Foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz