Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vinobraní bude více historické

Vinobraní bude více historické

23. 06. 2017 - ZNOJMO - Z celkových třinácti scén letošního Znojemského historického vinobraní (15. - 17. září) bude šest zaměřeno striktně na historii.

Další ovládnou divadelní a hudební představení.

Novinka Historická krčma na hradě nabídne pokrmy z doby Jan Lucemburského. Mezi hosty se budou proplétat tanečnice či šermíři, aby vystoupením dodali na dobové atmosféře. „Našim přáním je, aby si hosté po všech stránkách vychutnali středověký gastronomický zážitek. A jako suvenýr si třeba odnesli dřevěnou lžíci s logem vinobraní, kterou si tu budou moci zakoupit,“ přibližuje novinku František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, pořadatele Znojemského historického vinobraní.

Krále opět ztvární známý herec Miroslav Hrabě, avšak představitelkou Elišky Přemyslovny, se nově stane Michaela Filipová. Ta předešlých osm let figurovala v průvodu jako princezna Anna. Její povinností mimo jiné bude mezi přihlížející dav rozhazovat deset tisíc pamětních mincí s motivem Louckého kláštera.

03445-433_Znojemske_vinobrani_web_foto_755.jpg

Návštěvníci vinobraní se mohou těšit na rytířské turnaje, uličku chudiny, netradiční ochutnávku Víno všemi smysly nebo středověkou hudbu v ulicích. Z programu hudebních scén uveďme jména jako Bohouš Josef a Burma Jones, Yo Yo Band, Mňága a Žďorp, Vašo Patejdl, Rybičky 48, Ewa Farna či Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND. Na alternativní scéně Na Káře zahrají Švihadlo, Mucha nebo Boris Carloff. Zůstanou zachovány i dvě ryze vinařské scény – rozlehlá a populární s vinaři VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny a menší komornější na Vinném trhu.

Změn dozná i program v hradebním příkopu, na scéně určené dětem. Těšit se mohou na interaktivní zábavu lovení draků. A zachovány zůstávají i odpočinkové zóny. Na YouTube města Znojma najdete i krátkou videopozvánku: http://bit.ly/ZnojmoYouTube. Ľuba 


Zdroj: Znojemská beseda
Ilustrační foto: Znojemská beseda

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz