Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Jaký byl letošní Festival vína VOC Znojmo?

Jaký byl letošní Festival vína VOC Znojmo?

05. 07. 2017 - ZNOJMO - Devátý ročník Festivalu vína VOC Znojmo, který se stal druhým nejnavštěvovanějším ročníkem v historii konání festivalu, je už sice minulostí, ale ohlédnout se za ním můžeme díky novému videu.

„Ze spotu na mě sálá neuvěřitelná pohoda – a přesně takový náš festival je. Lidé se tu skvěle baví, ochutnají výborná vína, špičkovou gastronomii a stráví tu příjemný den. Nechť je tento spot pozvánkou na další, jubilejní desátý, ročník festivalu, který se koná v tradičním termínu 8. května,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela.

Krásné počasí, tisíce lidí korzující se skleničkou vína historickým centrem Znojma, program na čtyřech různých místech. Festival vína VOC Znojmo navštívilo na 8 100 lidí. 18 vinařství sdružených do VOC Znojmo nabízelo 79 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Z bohatého programu jmenujme například Folklórní soubor Bača a Ovečky, soubory Musica Folklorica a Söndörgö nebo Jitku Šuraňskou. Samozřejmostí byla cimbálová muzika, a to nejen na odrůdových ulicích.

Video z Festivalu vína VOC Znojmo 2017, které pochází z dílny společnosti VideoBrothers, je ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=-A848NhOpyk.

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma. Další ročník bude opět ve stejné datum – 8. května 2018.

03485-475.jpg

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době devatenáct vinařství.

1. DV Promotion s.r.o. www.dobravinice.cz

2. Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep www.vinarstvi-dobrovolny.cz

3. Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. www.pialek.cz

4. Vinařství Trávníček a Kořínek, spol. s.r.o. www.vinarstvitak.cz

5. VÍNO VANĚK s.r.o. tel.: 603 324 194, 604 566 175

6. Vinařství LAHOFER, a.s. www.lahofer.cz

7. Vinařství Líbal, s.r.o. www.vinolibal.cz

8. Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o. www.saler.cz

9. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. www.waldberg.cz

10. Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. www.vslechovice.cz

11. VINO HORT, s.r.o. www.vinohort.cz

12. Zemědělské družstvo Hodonice www.zdhodonice.cz

13. ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. www.znovin.cz

14. Vinařství Sádek, s.r.o. www.vinarstvi-sadek.cz

15. VINICE – HNANICE, s.r.o. www.vinice-hnanice.cz

16. Vinařství HANZEL www.vinarstvihanzel.cz

17. Arte Vini spol. s.r.o. www.artevini.cz

18. Josef Kořínek www.josef-korinek.cz

19. AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o. www.ampelos.czZdroj:  Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s.
Foto: VOC Znojmo

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz