Štamgast & Gurmán

V CENTRU ČESKÝCH BUDĚJOVIC PROBÍHALY MIMOŘÁDNÉ KONTROLY PŘEDZAHRÁDEK .

V CENTRU ČESKÝCH BUDĚJOVIC PROBÍHALY MIMOŘÁDNÉ KONTROLY PŘEDZAHRÁDEK .

7. 8. 2017 - Letní turistická sezona je příjemnou příležitostí pro posezení na předzahrádkách restaurací a hotelů, které jsou v této době hojně navštěvovány nejen českými, ale i zahraničními turisty. ČOI Jihočeského kraje a Vysočiny provedla v těchto provozovnách v centru Českých Budějovic 7 kontrol a porušení zákona zjistila ve 3 případech.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila v první polovině měsíce července mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na ochranu spotřebitelů, kteří v této roční době hojně navštěvují předzahrádky restaurací a hotelů. Kontroly byly prováděny v rámci letní turistické sezóny v centru Českých Budějovic na náměstí Přemysla Otakara II. a v jeho okolí a týkaly se zejména ověření dodržování zásad poctivosti prodeje, seznámení spotřebitele s cenami prodávaných výrobků a poskytovaných služeb a na zjištění případného diskriminačního jednání ze strany obchodníků.

 

Celkem bylo provedeno 7 kontrol. Porušení zákona bylo zjištěno ve 3 případech. Ve 2 případech nebyla dodržena deklarovaná míra podaných nápojů a to v obou případech u piva, kdy poškození spotřebitele ve finančním vyjádření znamenalo 4,70 Kč.  V 1 případě nebyl spotřebitel seznámen s cenami nabízených nápojů.

 

Všechny zjištěné nedostatky budou řešeny v rámci správního řízení.

 

Zdroj: Česká obchodní inspekce, www.coi.cz

Ilustrační foto: Pixabay


Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz