Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

BIO VEJCE VS. VEJCE Z KLECOVÝCH CHOVŮ

BIO VEJCE VS. VEJCE Z KLECOVÝCH CHOVŮ

11. 10. 2017 - Liší se od sebe nějakým způsobem vejce, která pochází z ekologického zemědělství od těch z klecových chovů?

Slovo „bio“ je jedním z nejčastěji skloňovaných slov posledních pár let. Liší se však od sebe nějakým způsobem vejce, která pochází z ekologického zemědělství od těch z klecových chovů?

Z hlediska složení nejsou mezi bio vejci a těmi z klecových chovů téměř žádné rozdíly. Pouze obsah cholesterolu bývá nižší u bio vajec, ale srovnatelně nízký ho mají také vejce z klecových chovů, pokud jsou nosnice krmeny pouze cereáliemi.

Ekologický neboli bio chov je obdobný chovu s volným výběhem, jen musí krmení pro nosnice pocházet z ekologicky vypěstovaného obilí.

03686-egg-1131157_960_720.jpg

„Vejce z bio chovů mají větší podíl vnitřních vad (krevních a masových skvrn) a špinavější skořápky. To představuje vyšší riziko mikrobiální kontaminace a možného onemocnění. Nicméně z hlediska možnosti chemické kontaminace jsou vejce z bio chovů bezpečnější, protože jsou nosnice krmeny krmivy z ekologického zemědělství,“ vysvětluje Doc. Ing. Kamila Míková, CSc., VŠCHT, Ústav analýzy potravin a výživy.

Značky kvality Klasa, BIO Produkt ekologického zemědělství či nadnárodní Ekologická produkce vám napomohou při výběru přímo v obchodě. Podívejte se také na edukativní video, kde se dozvíte mnohem více o vejcích a jak si vybrat ta nejkvalitnější.

 

Zdroj: Státní zemědělský intervenční fond, www.akademiekvality.cz

Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz