Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

GASTRO KROMĚŘÍŽ 2018

GASTRO KROMĚŘÍŽ 2018

16. 3. 2018 - Ve dnech 22. – 23. 3. 2018 se v prostorách společenského sálu Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži uskuteční 7. ročník gastronomické soutěže s mezinárodní účastí Gastro Kroměříž 2018.

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž je pořadatelem akce. Soutěžit se bude 22. března v kategoriích kuchaři junioři a zahraniční účastníci a 23. března v kategoriích kuchaři senioři, cukráři, sommeliéři a baristi.

 

Soutěž kuchařů

Letos musí kuchaři zvládnout připravit 4 porce moderního teplého pokrmu s přílohami v časovém limitu 45 minut. Základní surovinou je vepřová krkovička bez kosti (cca 600g). Soutěžící musí v časovém limitu prezentovat 2 druhy tepelné úpravy vepřového masa (pečení a smažení; vaření v páře a galantýna).

Cílem je vytvořit cenově přijatelný pokrm a přispět ke správnému technologickému zpracování vepřového masa.

 

Soutěž cukrářů

Cukráři junioři mají za úkol připravit 6 kusů výrobků CUPCAKES (zdobený muffin) s tématikou "Jak jde čas". Výrobky musí soutěžící připravit v časovém limitu 50 minut + 25 minut na přípravu. Komisaři budou hodnotit chuť, vzhled, pracnost ale také dodržování hygienických a bezpečnostních předpisů či prezentaci výrobku.

Cukráři senioři mají stejné téma „Jak jde čas“, vyrobit ale musí dort libovolného tvaru o maximální váze 5 kg. Obalený v potahovací hmotě a dekorovaný jedlými ozdobami. Hodnotit se bude opět chuť, vzhled, pracnost a použití moderních technik zdobení.

 

Sommeliérská soutěž

Probíhat bude 23. března a úkolem bude vědomostní test z nápojové gastronomie, servis vína dle rozlosování – bílé, růžové a červené víno dále doporučit vhodný pokrm nebo vhodné zařazení do menu a samozřejmě komunikace sommeliéra s hostem.

 

Baristická soutěž

Baristé budou mít za úkol připravit 2 x Espresso macchiato, 2 x Cappuccino a 2 x Lattè Macchiato. Hodnotit se bude technika práce a práce s mlékem, komunikace s hostem (porotou), hygiena práce, profesionální přístup, stejnost provedení nápojů, příprava Cappuccina – tradiční, případně Lattè Art. Stejnost provedení Lattè Macchiato, postup přípravy a hygiena práce Baristy.

 

04062-0001_(20).jpg

 

 

Hodnotící komise je zastoupená odborníky, zástupci AKC ČR.

 

GASTRO KROMĚŘÍŽ 2018 patří mezi významné mezinárodní soutěže a zaslouží si pozornost veřejnosti odborné i laické. Přijďte se podívat!

 

Více informací najdete na http://www.hskm.cz.


Zdroj: Ing. Eva Kočířová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz