Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

CPI PROPERTY GROUP INVESTUJE: Nový hotel v Brně a v Českém Krumlově

CPI PROPERTY GROUP INVESTUJE: Nový hotel v Brně a v Českém Krumlově

29. 3. 2018 - Skupině CPI Property Group se daří, což potvrdily nejen neauditované výsledky za rok 2017, ale i nepřetržitý růst hotelového portfolia dceřiné společnosti CPI Hotels.

V letošním roce slaví největší česká hotelová skupina CPI Hotels 25 let své existence. Od vzniku v roce 1993 se postupně rozšířila do největších českých měst a v roce 2014 vstoupila na zahraniční hotelové trhy.  V současné době působí ve 13 destinacích 5 evropských zemí, kde provozuje 29 hotelů. Hotelová síť disponuje kapacitou přes 8 000 lůžek a 11 400 konferenčních míst.

„Předběžné neauditované výsledky potvrdily, že CPI Property Group loni vydělala 16,9 miliardy korun. To představuje zhruba čtyřicetiprocentní nárůst oproti předchozímu roku, kdy čistý zisk činil zhruba dvanáct miliard korun,“ vysvětluje Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.  „Provozní zisk přesáhl 25 miliard korun, tedy takřka miliardu eur. Ke konci roku 2017 měla naše skupina ve správě majetek ve výši téměř 191,5 miliardy korun a zaznamenala meziroční nárůst o třicet procent. K výsledkům skupiny přispěl samozřejmě i růst CPI Hotels,“ doplňuje Havelka.

 

04094-Brno_hotel.jpg

 

„Jsem rád, že právě letos u příležitosti našeho 25. výročí můžeme na tuzemský trh přinést značku Comfort Hotels a navíc představit nové projekty Brně a Českém Krumlově, tedy v destinacích, o kterých jsme dlouho uvažovali,“ říká Jan Kratina, generální ředitel a předseda představenstva CPI Hotels a dodává: „Vstup do Brna byl dlouho plánovaným krokem, který posílí naši pozici na poli konferenčního byznysu. Český Krumlov má díky své atraktivitě potenciál přitáhnout zajímavou zahraniční klientelu. Sázka na rozšiřování portfolia střední a vyšší střední kategorie se nám vyplácí. V roce 2017 jsme zaznamenali 1,34 milionu přenocování, tedy počet nocí, které hosté strávili v našich zařízeních. Věřím, že toto číslo v letošním roce překonáme.“

 

Nový hotel Clarion s největší kongresovou kapacitou v Brně

S rostoucí náročností kongresové turistiky je v ČR poptávka po sálech s kapacitou 800 osob a více. V rámci tohoto trendu připravuje CPI Hotels zcela nový 4 hvězdičkový kongresový hotel v Brně, v bezprostřední blízkosti stávajícího vlakového nádraží.  Díky modernímu multifunkčnímu kongresovému sálu pro 800 lidí a kapacitou salonků přes 100 lidí, se stane největším a technologicky nejlépe vybaveným zařízením tohoto druhu v Jihomoravském kraji. Hotel nabídne 180 pokojů v 4 hvězdičkovém standardu a 20 exekutivních pokojů určených pro náročné návštěvníky jihomoravské metropole.  Hotel nabídne 140 parkovacích stání, hotelovou restauraci s lobby barem pro 250 lidí a unikátní střešní wellness centrum. Hotel bude splňovat ekologické požadavky řadou pokrokových technologií včetně kompletního LED osvětlení všech prostor.  Architektura hotelu vzešla z mezinárodní soutěže, kterou vyhrála známá česká architektonická kancelář Schindler Seko Architekti. „Dokončení hotelu je plánováno v horizontu tří let a já věřím, že jeho nadčasová a čistá architektura obyvatele i návštěvníky Brna nadchne.“ Komentuje oznámení novinky Jan Kratina.

04094-Brno1.jpg

V pořadí 30tý hotel spravovaný CPI Hotels bude v Českém Krumlově

V průběhu roku 2019 přibude v portfoliu v pořadí již 30tý hotel, který společnost CPI Hotels otevře v Českém Krumlově. Nový hotel pod značkou Mamaison Hotels & Residences v historickém, památkově chráněném objektu na náměstí Svornosti nabídne svým hostům nadstandardní ubytování a služby na vysoké úrovni.

 

 

 

Zdroj: Karel Taschner

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz