Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Pánev wok patří do každé kuchyně. Prozradíme vám proč

Pánev wok patří do každé kuchyně. Prozradíme vám proč

30. 4. 2018 - Zamilovali jste si rozmanité chutě asijské kuchyně? V tom případě by ve vaší domácnosti neměla chybět pořádná wok pánev.

Jedině s ní vykouzlíte pokrmy, za které by se nemusela stydět ani vyhlášená asijská restaurace.


Wok pánev vám v kuchyni pomůže kouzlit

Při přípravě chutných asijských pokrmů se neobejdete bez kvalitních surovin a dobrého receptu. Ani s nimi však nemáte záruku dokonalého výsledku. K němu potřebujete i vhodné náčiní. Naprostá většina asijských jídel vzniká smícháním a následným smažením většího množství surovin. Prim tak v tomto případě hraje pánev. Konkrétně wok pánev, bez které to tentokrát opravdu nepůjde.

Prostorná pánev vám umožní dokonale promíchat všechny vůně i chutě a také vám ušetří spoustu práce s následným mytím sporáku. Nemusíte se ale bát, že byste ji využili jen při přípravě asijských pokrmů. Jedná se o všestranného pomocníka, kterého uplatníte i u celé řady dalších kulinářských specialit.

 

Proč se bez wok pánve neobejde žádná domácnost?

Pánve wok se pyšní dokonale promyšleným tvarem, který zajišťuje jejich multifunkčnost. V pánvi můžete své pokrmy smažit i vařit. Stačí jen vhodně použít pokličku – bez ní to bude prudké smažení, s ní zase pomalé vaření.

Pokud neradi topíte své jídlo v oleji, čímž zabíjíte jeho chuť i živiny, máme pro vás dobrou zprávu. Wok pánve jsou uzpůsobeny tak, aby vám stačilo malé množství oleje. Připravený pokrm poté působí lehce a svěže – a právě takový i je. Vděčíme za to opět dokonalému tvaru pánve, který zajišťuje rovnoměrnou distribuci tepla. Postačí vám jen velmi krátká doba smažení a výjimečný výsledek máte zaručen.

 

04162-wok-dish-1363477_960_720.jpg

 

Vyberte si wok pánev přesně na míru

Na trhu naleznete celou řadu pánví. Kromě různých velikostí můžete vybírat i z velkého množství materiálů. K dispozici máte pánve nerezové, keramické, měděné i litinové; nesmíme však zapomenout ani na rozličné tvary. Tady máte na výběr pánve s kulatým a rovným dnem. Rozhodující je v tomto případě především typ vašeho sporáku. Zakulacené pánve se výborně hodí na otevřený oheň, zatímco ty s rovným dnem si budou skvěle rozumět s indukcí nebo sklokeramickou varnou deskou.

Máte jasno, která wok pánev se stane vaší vstupenkou do světa dokonalých chutí a vůní asijské kuchyně?

 

 

 

 

Zdroj: milujusushi.cz

Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz