Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Garden Food Festival Olomouc

Garden Food Festival Olomouc

21. 5. 2018 - Pohlreich na kolečkách a Kašpárek na pódiu. Na olomoucký Garden Food Festival přijedou gastronomické špičky.

Zdeněk Pohlreich přijede do Olomouce s Wheels restaurantem. Návštěvníci festivalu tak budou mít poprvé možnost ochutnat jídlo, které jim uvaří slavný televizní šéfkuchař, navíc v netradičních kulisách své mobilní restaurace.

Jedním z vrcholů programu bude vystoupení michelinského kuchaře Radka Kašpárka. Na fanoušky kvalitního jídla bude v olomouckých Smetanových sadech čekat bezmála stovka restaurací, vinařů, výrobců destilátů, pivovarů, regionálních producentů a farmářů. Čtvrtý ročník Garden Food Festivalu (GFF) se koná o víkendu 2. a 3. června 2018.

 

04201-27985051329_7749fd9942_z.jpg

 

Hlavní tváří festivalu bude opět Zdeněk Pohlreich. Vedle své kuchařské show do Olomouce přiveze také restauraci na kolečkách. Wheels restaurant je speciální kamionový návěs, který se během chvilky promění v luxusní restauraci s terasou. „Pohlreichova mobilní restaurace dovede obsloužit najednou až 30 hostů. Milovníci kvalitní kuchyně a netradičních zážitků si opět přijdou na své,“ říká pořadatel gastronomické slavnosti Pavel Vysloužil.

Olomoucká přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem přilákala i další kuchařské osobnosti. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Radka Kašpárka, jehož restaurace Field se pyšní michelinskou hvězdou, nebo prezentaci Pavla Sapíka, šéfkuchaře vyhlášené restaurace Terasa U Zlaté studně. „A přijede také vítěz kulinářské show MasterChef z roku 2016 Jiří Halamka,“ dodává Pavel Vysloužil.

 

Našlapaný program, spousta dobrého jídla a skvělý tip na výlet do Olomouce

Dvoudenní Garden Food Festival přinese vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty, budou mít možnost ochutnat exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. Čeká na ně také porcování obřích ryb nebo papričková ohnivá show. V nabídce festivalu nebudou chybět farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů. Nabitým dvoudenním programem festivalové hosty provede herečka, spisovatelka a zapálená kuchařka Markéta Hrubešová. Vezme do ruky ale i vařečku a něco dobrého připraví.

 

04201-gff_Olomouc.jpg

 

Pořadatelé počítají s tím, že na gastronomický výlet do Smetanových sadů vyrazí celé rodiny. Jako každoročně tak v areálu bude dětská zóna. Její program z velké části obstará tradiční partner festivalu – Pevnost poznání, jejíž animátoři si pro nejmenší návštěvníky připraví zábavné experimenty, hlavolamy, tvůrčí dílny a výtvarné aktivity. V celém areálu bude opět platit jednotná festivalová měna – grešle. „Letos bude nově zprovozněný elektronický systém, díky kterému bude placení komfortnější, jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky,“ uzavírá Vysloužil.

Vstupenky na olomouckou zastávku Garden Food Festivalu jsou již nyní v předprodeji v sítích TicketPortal, GoOut a TicketStream.

 

 

 

 

Zdroj: Kateřina Martykánová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz