Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
20%
  Champagne
 
20%
  Sekt
 
60%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

Maturanti: moderní gastronomie z ulice

Maturanti: moderní gastronomie z ulice

11. 01. 2019 - Moderní gastronomie z ulice může být i kulinářským uměním, dobře vypadat i chutnat. Splňuje dokonce i zásady vyvážené a zdravé stravy.

Jídlo z ulice neboli street food nemusí být jen párek v rohlíku či smažený sýr v žemli na přepáleném tuku.

Právě tyto zajímavosti si jako maturitní projekt připravili studenti čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a turismus Vladimír Doležal, Martin Špalek a Jakub Schubert. Projekt nazvali Moderní gastronomie –street food.

Zahájili ho prezentací o historii a současnosti rychlého občerstvení u nás i ve světě, důraz však kladli především na asijská jídla. Cílovou skupinou posluchačů byli jejich spolužáci z druhého i třetího ročníku oboru Cestovní ruch.

Krásným zpestřením a gurmánským zážitkem byla návštěva bývalého studenta školy Tonnyho a jeho maminky. Pocházejí z Vietnamu a podnikají v gastronomii. Připravovali přímo na místě závitky a povídali o vietnamské kuchyni a zvyklostech. Ochutnávka byla samozřejmostí.

Praktickou částí projektu byl stánek rychlého občerstvení v prostorách školy. Maturanti uvařili vydatnou nudlovou japonskou polévku ramen. Nudle jsou zality silným vývarem s masovou chutí a doplněny vepřovým masem, vejcem na tvrdo a často řadou dalších přísad.

Vyráběli si dokonce i nudle, samozřejmě dle tradiční receptury. Podávali také závitky a jako nápoj zvolili kořeněný indický čaj masala. Projekt se mladým mužům povedl. Příjemná atmosféra, plno chutí a vůní. Tradiční české přísloví „Láska prochází žaludkem“, bych si po tomto gastronomickém zážitku dovolila poupravit. Láska prochází ramenem.

Zdroj: Mgr. Kateřina Kotoučová, SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz