Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

GASTROFEST KUNOVICE - NA CESTĚ KOLEM SVĚTA

GASTROFEST KUNOVICE - NA CESTĚ KOLEM SVĚTA

20. 05. 2019 - Kdo z vás by nechtěl vyrazit na CESTU KOLEM SVĚTA? Poznat jinou kulturu, mentalitu, gastronomii… Budete mít šanci! A nemusíte přitom cestovat bůhví jak daleko.

Na GASTRO FESTIVALU KUNOVICE, který se uskuteční v sobotu 25. května 12-24 hod. v Kunovicích v areálu Jízdy králů, nahlédnete pod pokličku sousedům z Německa nebo Slovenska, ochutnáte lahůdky z Francie, Indie, Španělska, hamburgery a steaky z Ameriky, ďábelské speciality z Mexika, typické pokrmy z Argentiny a nasát můžete i slunečnou atmosféru Itálie.

U Slováků ochutnáte poctivé brynzové halušky, Tatranský čaj nebo Spišskou borovičku, bača vám naservíruje ovčí sýry a jiné farmářské produkty, vše v typickém slovenském stylu. U sousedů v Německu se ocitnete uprostřed bujarého Oktoberfestu – nouze nebude o hezké holky, preclíky, klobásy ani německou polku. Také si spolu zasoutěžíme o zajímavé ceny a sice v soutěži "držení tupláku na čas", "pití piva na ex" nebo "řezání dřeva". Poté můžete zavítat do temperamentního Španělska a ochutnat od rodilého Španěla nejslavnější španělské jídlo a sice Paellu nebo typické Gaspacho.

Amerika – to jsou hotdogy, burgery, grilovaná vepřová žebírka i arašídová zmrzlina nebo borůvkový Cheesecake – to vše made in Beef & Beer z Uh.Hradiště, Steak & Burger Prostějov nebo Safis Burger. Na mexickou vlnu vás přeladí restaurace Mexico Steet Food, která vám naservíruje kuřecí Quesadillu, hovězí Chilli con carne, kukuřičné Tacos nebo pikantní mexickou fazolovou polévku. Restaurace Sportpark Rybníček vás pozve na skok do Asie – gejša vás naučí, jak správně jíst hůlkami a připije si s vámi sklenkou saké. Ve Francii ochutnáte nejen typickou francouzskou specialitu – šneky ze šnečí farmy Snails Barcona, ale také pověstné francouzské vafle. Kdo má rád kořeněné jídla, neměl by vynechat stanoviště Indie.

A jak se říká, všude dobře, doma nejlíp. A proto nesmí chybět ani gastronomie „echt“ moravská. O lahodný požitek z vinného moku se postará vinařství Medek. Přivítají vás zde také "tetiny" v kroji ve svém tradičně slováckém stánku se samými dobrotami. Nabídnou vám báleše, pagáče, cibulové placky, buchty, škvarkovou pomazánku nebo  patenty. Omrknout můžete i původní postup pečení moravských bálešů. A aby všechno bylo autentické a jak se na Moravu sluší a patří, tyto slovácké pokrmy budou připravovány na "kamnech našich babiček".

A protože k jídlu patří zábava, nebude chybět ani doprovodný program – zahrají nám kapely Kumpáni Rock-Pop, Tabáci a VSP Band. Navštívit můžete také fotokoutek nebo thajské masáže. Myslíme také na děti, které samozřejmě můžete vzít se sebou. Máme pro ně přichystaný skákací hrad, pískové malování nebo malování na obličej.

Zdroj: PR

.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz