Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

ŠAMPIONEM ČERVNOVÉHO HODNOCENÍ VÍN SOUTĚŽE „SUCHÁ VÍNA ONLINE“ SE STAL PINOT BLANC

ŠAMPIONEM ČERVNOVÉHO HODNOCENÍ VÍN SOUTĚŽE „SUCHÁ VÍNA ONLINE“ SE STAL PINOT BLANC

19. 06. 2019- VALTICE - V úterý 11. června se ve Valticích letos již podruhé uskutečnilo hodnocení vín do soutěže „Suchá vína online“.

Přítomní členové Unie enologů degustovali 10 vzorků, z nichž nejlépe uspěl Pinot Blanc z vinařství Johann W Zámecké vinařství Třebívlice.

I tentokrát vína, která usilovala o zařazení do výběru stovky exkluzivních suchých vín, musela dosáhnout minimálně 85 bodů ze 100, což se podařilo jen třem z nich. Během červnového setkání Unie enologů posuzovali členové 10 vzorků bílých.

„Šampionem“červnového hodnocení se stalo jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr Pinot Blanc ročník 2015 z vinařství Johann W Zámecké vinařství Třebívlice, které získalo rovných 90 bodů a zařadilo se tak na 17 pozici mezi hodnocenými víny.

„Toto víno pochází ze Severních Čech z viniční trati Pod Hazmburkem, z vulkanického podloží a je specifické tím, že jeho projev je hodně minerální až slaný,“ uvádí sklepmistr vinařství Martin Nesvadba a dodává, že všechna jejich vína mají díky podloží tento typický projev. V chuti je tento Pinot Blanc komplexní s tóny sušeného ovoce a příjemnou kyselinou v závěru.

Držitelem nejvyššího počtu bodů v soutěži stále Pinot Noir, výběr z hroznů z roku 2011 z vinařství Vinselekt Michlovský. Červnové hodnocení bylo již sedmnáctým za dobu existence Unie enologů. Celkem bylo posuzováno již 191 vín, z nichž 116 bylo zařazeno do žebříčku stovky nejlepších vín soutěže „Suchá vína online“. Tato vČeské republice nejnáročnější soutěž hodnocení vín je založena na systému plovoucího výběru 100 nejlepších moravských a českých vín.

„U každého vína hodnotí komise složená z přítomných členů unie nejen senzorické vlastnosti, ale také jeho momentální kondici a chování vína v čase hodnocení z velké sklenice, kde vynikne vrstevnatost a potenciál vývoje včetně vhodnosti ke snoubení v gastronomii. Vína se bodují způsobem vylučující alibismus a všechna hodnocení se počítají do průměru“ uvádí předseda Unie enologů, Mojmír Baroň, a dodává, že přihlásit se mohou pouze vína splňující podmínky soutěže.

Do výběru mohou být následně zařazena pouze vína, která dosáhnou 85 bodů. Platí také, že vína s vyšším bodovým hodnocením nahrazují v systému ta s hodnocením nižším. „Posláním soutěže je návrat moravského vinařství ke kom plexním suchým bílým i červeným vínům plně srovnatelným s velkými vína Evropy a celého světa,“dodává Mojmír Baroň.

CílemUnie enologů je sdružovat enology působící v České republice, organizovat odborné semináře k podpoře výzkumu a vzdělávání svých členů v oblasti vinohradnictvím, enologie, vinařství, zajišťovat světu pro vinařskou a vinohradnickou veřejnost, podporovat spolupráci s ostatními vinařskými organizacemi.

Jaká vína se mohou přihlásit?

- Hrozny pro výrobu vína musí pocházet pouze z ČR (vinařská oblast Morava a Čechy).

- Výrobce musí být plátce do VF.

- Vína lze vyrábět pouze z hroznů révy vinné odpovídajících kvalitativnímu zařazení: o víno s přívlastkem pozdní sběr o víno s přívlastkem výběr z hroznů, o bez přídavku cukru a etanolu v celém procesu vinifikace. o víno –bílé i červené musí mít obsah zbytkového cukru (gl + fr) max 4 g/l. o minimální obsah alkoholu je 12,5 %, bez zaokrouhlování.

Více informací na www.unieenologu.cz a www.suchavinaonline.cz

 

Zdroj: Kateřina Martykánová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz