Štamgast & Gurmán

Vrchní, prchni opět ve Varech

Vrchní, prchni opět ve Varech

09. 07. 2019 - KARLOVY VARY - Vzpomínáte si na ikonickou scénu z filmu Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Vrchní, prchni, ve které za doprovodu písně Severní vítr je krutý probíhá zástup číšníků karlovarskými kolonádami?

Pilsner Urquell tuto scénu na letošním filmovém festivalu ve Varech oživil po svém. Místo číšníků zapojil mistry výčepního řemesla – finalisty letošního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Téměř sto nejlepších výčepních z celé České republiky se dnes sešlo u Lázeňského mostu v Karlových Varech ke 400 metrů dlouhému běhu s cílem na konci Mlýnské kolonády.

„Zopakovat scénu z filmu Vrchní, prchni za účasti nás, výčepních, je skvělý nápad. Jsem moc ráda, že si můžeme užít společně s partou výčepních z celé republiky festivalovou atmosféru a že se tady čepuje právě Pilsner Urquell,“ říká výčepní Eliška Rajchmanová z Kutné Hory.

Běh výčepních odstartovali v 16 hodin emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a scénárista a senátor David Smoljak. Výčepní v bílých košilích s černými motýlky a v kožených výčepních zástěrách proběhli Mlýnským nábřežím a Mlýnskou kolonádou. I když nešlo v první řadě o sportovní výkon, nejrychlejší běžec Jirka z restaurace Pilsner Urquell na pražském letišti získal diplom a odnosku na pivo s hláškami ze slavných českých filmů.

„Scéna s běžícími číšníky ve filmu působí trochu zvláštně – táta měl rád americké grotesky a tento výjev je právě odkaz na ně. Podobně je to i s písní Severní vítr je krutý – country jako žánr byste v české komedii nečekali,“ komentuje David Smoljak a dodává: „Právě proto si lidé tak dobře pamatují píseň i scénu. Je to první, co se jim v souvislosti s tímto jedinečným filmem vybaví. Třeba jsme dnes založili pěknou tradici.“

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz