Štamgast & Gurmán

Chystá se 9. ročník největšího rodinného food festivalu Foodparade

Chystá se 9. ročník největšího rodinného food festivalu Foodparade

05. 08. 2019 - PRAHA - 31. srpna a 1. září proběhne v Trojském zámku a jeho zahradách další ročník food festivalu Foodparade.

Letos představí několik novinek - rozdělení do zón podle zaměření kuchyně, celý bude bezhotovostní a můžete ho výhodně spojit i s návštěvou přilehlé botanické zahrady. To hlavní zůstává stejné - desítky restaurací a značek nabídnou speciální festivalové menu, připravená bude dětská zóna a hlavně - bude to zase příjemný a pohodový festival plný skvělého jídla, který poslední prázdninový víkend zpříjemní návrat ke školním a pracovním povinnostem.

Novinkou letošního ročníku je rozdělení stánků do zón podle zaměření kuchyně. Několik restaurací pod hlavičkou Stella Artois vytvoří zónu belgickou, kde se můžete těšit na tradiční speciality (ano, i mušle s hranolkami budou), další zóna bude asijská, kde se budou míchat chutě a vůně od Indie až po Japonsko a svou “uličku” bude mít i kuchyně česko-slovenská. Poslední zóna bude mixem dalších exotických kuchyní. Jména podniků, které nabídnou své menu bude Foodparade odhalovat postupně během léta na www.foodparade.cz.

Na festivalu se obejdete úplně bez hotovosti. Každý účastník dostane chip, který si nabije předem na pokladně a pak už ho jen “přikládá” místo placení. “Pro návštěvníky je to mnohem pohodlnější způsob placení, navíc je rychlejší a my tak předejdeme zbytečnému tvoření front. Díky tomu bude Foodparade jako vždy klidná a příjemná,” vysvětluje hlavní vylepšení Marcel Vargaeštok, majitel školy vaření Chefparade, která festival pořádá.

Všechno jídlo i nápoje, které si na Foodparade dáte, dostanete i letos buď rovnou do ruky (v případě streetfoodu) nebo na klasickém nádobí. Foodparade tak šetří přírodě spoustu zbytečného odpadu a hlavně - proč dobré jídlo kazit špatným servisem. Vždyť půl zážitku z jídla dělá atmosféra a dojem.

Už devátá Foodparade proběhne 31. 8. a 1. 9. v prostorách Trojského zámku. Vstupenky budou v předprodeji od 16. 6. za zvýhodněnou cenu v síti GoOut a samozřejmě také na místě. Více informací o cenách vstupného a programu festivalu najdete na www.foodparade.cz. Díky spolupráci s pražskou Botanickou zahradou budete navíc moci koupit zvýhodněný balíček vstupného na Foodparade a do botanické zároveň.

Zdroj: Adéla Flejšarová, Foodparade

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz