Štamgast & Gurmán

Znovín uspěl na soutěži v Koreji s celou kolekcí vín VOC Znojmo

Znovín uspěl na soutěži v Koreji s celou kolekcí vín VOC Znojmo

16. 09. 2019 - ZNOJMO - Velký úspěch si z nejprestižnější asijské vinařské soutěže odváží Znovín Znojmo. Za svůj Ryzlink rýnský VOC 2018 a Veltlínské zelené 2018 si z Asia Wine Trophy odváží zlaté medaile!

Jejich Sauvignon 2018 získal stříbrnou medaili, a tak poprvé v historii uspěly na této soutěži všechny odrůdy VOC Znojmo!

„Asia Wine Trophy je nejprestižnější soutěží na asijském, stále se rozrůstajícím trhu. To, že uspěly všechny tři typické znojemské odrůdy je známka toho, že naši vinaři umí vína světové kvality,“ říká předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

V korejském Daejeongu, kde se soutěž Asia Wine Trophy konala, pozlatili porotci česká a moravská vína celkem třiatřicetkrát, z toho byly 3 velké zlaté medaile. A k tomu přidali osm stříbrných medailí. Sto čtyřicet porotců tu v září v rámci mezinárodního gastronomického a vinařského festivalu, který navštíví na 500 000 lidí, hodnotilo celkem více než 4 300 vín z 34 zemí světa.

„Moc nás těší, že naše vína VOC Znojmo získávají v poslední době ta nejvyšší tuzemská a zahraniční ocenění,“ dodává Pavel Vajčner, předseda představenstva Znovínu Znojmo.

Zdroj: VOC Znojmo
redakčně kráceno

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz