16. 03. 2020 - ČESKÁ REPUBLIKA - Dobré máslo, k tomu trocha soli, mleté papriky nebo bylinek, hlavně ale kvalitní maso. Pečené kuře je ukázkovým pokrmem, ve kterém rozdíl mezi klasickou a farmářskou potravinou poznáte na první ochutnání
Kvalitní maso je základ, jak to ale udělat, abyste z trouby vytáhli perfektní pečínku se zlatavou kůžičkou a šťavnatým masem?
Proti vysušení masa pomůže vetření másla pod kůži a také pekáč s vodou, který vložíte pod rošt, na němž poté pečete kuře. Při teplotě 170 stupňů by hotovo mělo být zhruba za 90 minut a poznáte to tak, že půjde bez odporu protočit stehenní kost. Anebo zkuste použít teploměr - pečínka je hotová, když je teplota u kostí na stehně 80 stupňů a na prsou 75 stupňů. Klikněte pro recept podle Romana Vaňka na tento link.
Víte, že?
Zatímco kuřata z konvenčních chovů míří na porážku po pouhých 35 dnech a často na vlastní oči nezahlédnou jediný sluneční paprsek, u těch farmářských je všechno úplně jinak. Užívají si volný výběh a dostává se jim přirozené krmení. A protože žijí až třikrát tak dlouhou dobu, nemusí být jejich růst urychlován, což má samozřejmě vliv na kvalitu masa. Vyzrálé drůbeží je ve své struktuře pevnější a je také o něco tučnější než z průmyslových chovů. A protože nositelem chuti je právě tuk, až jednou vyzkoušíte pečínku z farmářského kuřete, po tom klasickém už nejspíš nikdy nesáhnete.
Zdroj: Rohlik.cz
Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.