Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

V Hustopečích přivítají jaro vyhledávané Slavnosti mandloní a vína

V Hustopečích přivítají jaro vyhledávané Slavnosti mandloní a vína

02. 03. 2023 - HUSTOPEČE - Březen, k mandloním vlezem! Takhle by si v Hustopečích mohli upravit lidovou pranostiku, protože i v letošním roce budou Hustopeče vítat jaro pověstnými Slavnostmi mandloní a vína. Teplé počasí posledních let dává tušit, že i letos se v termínu slavností, tedy o víkendu 24.—26. března 2023, můžeme těšit na nenapodobitelné sněhobílé kvítky a bohatý gastronomický program.

Teplé počasí posledních let dává tušit, že i letos se v termínu slavností, tedy o víkendu 24.—26. března 2023, můžeme těšit na nenapodobitelné sněhobílé kvítky a bohatý gastronomický program.

Předprodej vstupenek za výhodné ceny potrvá na webu www.kinohustopece.cz do 24. března.

A co nás letos vlastně čeká?

Dukelské náměstí bude doslova přeplněné mandlemi ve všech podobách, především pak v té, která potěší chuťové pohárky a zaplní žaludky. Do gastrozóny pod věží se v letošním roce přihlásilo 6 restaurací, které slibují prvotřídní gastronomické zážitky vonící po mandlích - hustopečská Formanka, Roburrito Brno, BurgerLand Brno, Spaghetti Parmigiano, Vespalec catering z Moravského Krumlova a brněnská U Dřeváka Beer & Grill.

Na pódiu se představí kuchaři Michal Barták a Antonín Jurka z kulinářského studia Divoká vařečka, kteří si k sobě pozvou diváky z publika a spolu s nimi připraví několik pokrmů. Zapojit se do programu mohou návštěvníci i při soutěži jedlíků, která každý rok vytvoří na náměstí neskutečně dravou atmosféru.

Z doprovodného programu nesmíme zapomenout na vystoupení dětí z mateřských škol i Základní umělecké školy a koncerty kapel The People či Bachtale Apsa a Mário Bihári.

Cestou k mandloňovým sadům opět chystají hustopečské spolky svá zastavení, kde kromě soutěžních úkolů nabídnou i různé dobroty k občerstvení. Pro ty, kteří vystoupají až k rozhledně v mandloňovém sadu, budou připraveny netradiční chuťovky z nakládaných hustopečských mandlí, mandlové paštiky, mandlové delikatesy, mandlovice, mandlová limonáda a spousta dalšího.

Ale nejsou to jen Slavnosti mandloní! Jak bychom v Hustopečích mohli zapomenout na víno? Několik místních vinařů otevře své sklepy už v pátek večer a po celý víkend budou nabízet nejen svá nejlepší vína, ale i občerstvení a další programy. Velká návštěvnost se letos očekává ve Víno & Relax zóně přímo na náměstí, kde kromě degustace vína bude vyhrávat i cimbálová muzika.

Nedělní program obohatí potulní muzikanti a umělci všech disciplín přímo mezi mandloněmi na oblíbeném ArtPlace a k prohlídce se oba víkendové dny otevře i nově opravená budova historické Střelnice v ulici Na Hradbách.

Poslední březnový víkend bude zkrátka ve městě živo, proto si obsáhlý program prostudujte na zvláštním webu www.slavnostimandloni.cz, a na facebooku města (www.facebook.com/mestohustopece) kde postupně všechny body doplňujeme.

 

Přijeďte do Hustopečí přivítat jaro na Slavnosti mandloní a vína 2023!

Zdroj: Jana Hrádková, Hustopeče

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz