Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Český ležák mezi nejlepšími světovými pivy

Český ležák mezi nejlepšími světovými pivy

30. 11. 2023 - SVIJANY - V nové světové degustační soutěži FINEST BEER SELECTION, která je nástupcem vyhlášené Meininger’s International Craft Beer Award, se prémiový ležák 450 a Svijanská Kněžna 13 % dostaly mezi výběr nejlepších světových piv roku.

Do soutěže FINEST BEER SELECTION bylo přihlášeno celkem 880 piv z 200 pivovarů z 18 zemí. Všechna prošla v říjnu degustací odborné mezinárodní poroty, která jim na základě individuálního popisu jejich vlastností – vzhledu, vůně, chuti a pitelnosti – přidělila bodové hodnocení. Piva, která získala více než 90 z maximálního počtu 100 bodů pak byla zařazena do výběru nejlepších světových piv roku. Byla mezi nimi i dvě přihlášená svijanská piva – prémiový ležák 450 se ziskem 93 bodů a Svijanská Kněžna 13 %, kterou znalci ocenili 92 body. Cenu převzali zástupci pivovaru na začátku listopadu na slavnostním vyhlášení v porýnském Neustadt an der Weinstraße.

„Spíše než názory odborných degustátorů je pro nás rozhodující hodnocení spotřebitelů a fanoušků našeho piva, na tom se nic nemění. Ale každé ocenění naší práce nám samozřejmě dělá radost a pozitivní reakce zkušených hodnotitelů nás utvrzuje v tom, že naše pivo vaříme dobře a že tradiční výrobní postupy, kterým jako jeden z mála větších českých pivovarů zůstáváme věrni, mají dnes i do budoucna smysl,“ řekl svijanský sládek Petr Menšík.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz