Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Čtrnáctého vítěze soutěže Vinařství roku se dozvíme již ve čtvrtek

Čtrnáctého vítěze soutěže Vinařství roku  se dozvíme již ve čtvrtek

30. 01. 2024 - ČR - Třináct vinařství již okusilo, jaké je to stát se tím úplně nejlepším v celém oboru. To čtrnácté se to dozví již tento čtvrtek 1. února, kdy budou slavnostně oznámeny výsledky prestižní soutěže Vinařství roku 2023 a Umění vína. Vyhlášení bude možné již tradičně sledovat také online, a to od 18 hodin.

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků soutěže znovu hostí brněnská hvězdárna a planetárium. Pod taktovkou moderátora a velkého milovníka vín Marka Ebena zazní jméno absolutního vítěze, ale také vítězů kategorií malé, střední a velké vinařství, která v roce 2023 nejvíce naplnila hlavní myšlenku soutěže, tedy dlouhodobě převyšovat běžnou praxi v oboru a posouvat ho stále kupředu. Celé vyhlášení bude vysílané také online na stránkách www.vinarstviroku.cz, YouTube nebo Facebooku soutěže.

„Za čtrnáct let naše soutěž ušla velký kus cesty, ale ještě náročnější cestu ušli sami finalisté soutěže. Jednak aby dostali svá vinařství do výjimečné formy a našli odvahu se přihlásit, jednak aby se následně probojovali až do finále. Už finále je velký úspěch a je důkazem toho, že jejich cesta má správný směr. Vítěz i další ocenění došli pak na své cestě nejdále. Ale jak znám naše vinaře, do cíle nikdy nedojdou, protože bez ohledu na to, jak jsou daleko, vždycky vymýšlejí, vylepšují, hledají cesty i tam, kde zdánlivě žádné nejsou. A právě to táhne celý obor kupředu a to je ten důvod, proč každý rok znovu hledáme a veřejně děkujeme těm největším tahounům,“ sdělil PhDr. Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR.

Kromě vyhlášení vítězů ve třech soutěžních kategoriích a absolutního vítěze budou udělena také ocenění LOMAX Enolog roku, Počin roku, Cena prof. Viléma Krause, CSc. pro významnou vinařskou osobnost za celoživotní přínos oboru vinohradnictví nebo vinařství a také Cena studentů Zahradnické fakulty MENDELU.

Finalisté Vinařství roku 2023 a Umění vína

Malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

· Vinařství rodiny Špalkovy

· Vinařství Václav

· Vinařství Válka

Střední vinařství (produkce 50.001 – 200.000 l/rok)

· KOLBY

· SONBERK

· THAYA vinařství

Velká vinařství (produkce nad 200.000 l/rok)

· CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s

· Vinařství Štěpán Maňák

· Vinařství Vladimír Tetur

 

Více informací naleznete na www.vinarstviroku.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz