Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Bidfood Expo bude ve znamení gastronomických soutěží

Bidfood Expo  bude ve znamení gastronomických soutěží

09. 05. 2024 - PRAHA - Gastronomický veletrh Bidfood Expo se uskuteční od 21. do 23. května na výstavišti v pražských Letňanech. Jsou to tři dny plné inspirace, setkávání se a z pohledu Asociace kuchařů a cukrářů i prostor pro gastronomické soutěže.

Všichni soutěžící budou vařit s technologií od společnosti Fagor a Cesk. Cílem soutěží není mezi sebou soupeřit, ale inspirovat se, vyměňovat si zkušenosti a posílit komunitu kuchařů a cukrářů. Především pro mladé talenty je to cesta, jak je motivovat k pokračování v jejich kulinární cestě. Všechny informace o soutěžích najdete na www.akc.cz.

Hned první den 21. května budou moci návštěvníci vidět souboje kuchařů a cukrářů ve dvou špičkových soutěžích Kuchař roku a Cukrář roku. Ve finále se utká šest kuchařů a šest cukrářů, kteří úspěšně prošli korespondenčním kolem. Kuchaři mají za úkol připravit veganský předkrm a hlavní chod z telecího masa od společnosti Bidfood. Dalšími povinnými surovinami jsou smetana Kunín a máslo President od společnosti Lactalis. Cukráři za čtyři hodiny musí připravit talířový dezert, dort a petit fours. Budou pracovat se špičkovými produkty Callebaut a Ponthier od společnosti Almeco.

Juniorům bude patřit druhý den. Soutěž s nejdelší tradicí Gastro junior Bidfood Cup v sobě spojuje obory kuchař i cukrář. Patnáct mladých talentovaných kuchařů a cukrářů bude mít za úkol připravit za šedesát minut hlavní chod, respektive talířový dezert. Junioři kuchaři a kuchařky budou vařit mořského vlka. Cukráři musí opět použít čokoládu Callebaut a pyré Ponthier.

Gastronomický veletrh uzavře soutěž Školní jídelna roku 2024. Dvoučlenné týmy kuchařů a kuchařek ze školních jídelen musí za tři hodiny připravit polévku, hlavní chod a moučník. Polévka musí být připravena bez živočišných produktů. Hlavní chod bude postavený na limandě drsné (ryba) a moučník z bezlaktózového mléka. Každý tým bude připravovat deset porcí menu.

Poroty všech soutěží budou složené z certifikovaných komisařů Asociace kuchařů a cukrářů a dalších osobností gastronomického světa. AKC ČR můžete sledovat nejen na webu, ale i na sociálních sítích: @narodnitymkucharu @Asociace kuchařů a cukrářů.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz