07. 03. 2025 Od prvního březnového týdne se na čepu vybraných restaurací začne objevovat ležák se světle smaragdovými odstíny, který již tradičně značí příchod jara, oslavu svátku svatého Patrika i Velikonoc.
Zelený Patrik 11% z litovelského pivovaru bude k dostání na čepu především v moravských restauracích a pivnicích a také v pětilitrových soudcích.
Jedinečnost této čistě přírodní, nefiltrované zelené jedenáctky spočívá v unikátní kombinaci sedmi pečlivě vybraných bylin, jejichž přesný poměr je střeženým tajemstvím sládka, s exotickými podtóny v čele s citrusy a skořicí. Dokonale se hodí například k jarním specialitám z telecího, jehněčího nebo kuřecího masa. Stejně tak dobře si ji vychutnáte s velikonoční nádivkou.
Zelený Patrik 11%
Druh piva: ochucené pivo míchané z nefiltrovaného piva ležák
Kvašení: spodní
Alkohol: 4,6 % obj.
Vzhled a vůně: ryze přírodní pivo, jehož barvu a vůni tvoří pečlivě zvolené byliny
Chuť: přesné složení je sice naším výrobním tajemstvím, ale i vy v chuti můžete rozpoznat exotické podtóny tvořené hlavně pomeranči a citróny.
Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.