Štamgast & Gurmán

Ukrajina ze všech úhlů

Ukrajina ze všech úhlů

10. 6. 2013 – VELKÉ KARLOVICE – Návštěvníci Velkých Karlovic na Vsetínsku budou mít o víkendu 15. a 16. června mimořádnou příležitost se seznámit s folklórem, gastronomií i kulturou Ukrajiny.

První ročník Festivalu ukrajinské kultury se uskuteční v karlovickém Areálu Lesková. „Pro návštěvníky jsme připravili bohatý folklórní program, v němž se představí několik souborů lidových písní a tanců ze Lvovské a Zakarpatské oblasti a také jeden soubor Ukrajinců žijících v Brně. Sobotní program zakončí zapálení tradiční vatry. Vstupné na akci je dobrovolné,“ uvedl majitel Areálu Lesková Yaroslav Shatalin.

Objevte ukrajinskou kuchyni

Návštěvníci také budou moci ochutnávat typické ukrajinské speciality, například pravý ukrajinský boršč nebo šašlik, což je tradiční špíz, který není na rozdíl od české kuchyně prokládaný zeleninou ani slaninou, ale jen nakládaným masem a cibulí. Podávat se budou také holubce, což jsou zelné závitky plněné mletým masem s rýží, nebo brambory opékané na ohni.

Doprovodný program pro malé i velké

Pro děti bude připravena zábava ve venkovním dětském koutku s ukázkami tradičních ukrajinských her a také venkovní galerie s výstavou obrazů ukrajinských umělců Program se koná v sobotu od 10 hodin až do pozdní noci (zapálení vatry je plánováno na 20 hodin) a v neděli od 10 do 16 hodin.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz