Štamgast & Gurmán

Pivovarské muzeum provoní nejkrásnější perníčky

Pivovarské muzeum provoní nejkrásnější perníčky

26. 11. 2013 - PLZEŇ - Tradiční soutěž Pivovarského muzea o nejkrásnější vánoční perníček vstupuje do desátého ročníku. Od 23. listopadu do 17. prosince 2013 do 12 hodin mohou zájemci přispívat do soutěže svými výtvory, a ucházet se tak o zajímavé ceny.

U příležitosti jubilejního ročníku oblíbené předvánoční soutěže se tradiční kategorie nově rozrůstají o čtvrtou kategorii „pivní tematika“.

„Příjemná předvánoční atmosféra po tvůrčích dílnách v muzeu tradičně vrcholí perníčkovou soutěží. Vůně upečených perníčků je přesně tím zážitkem, který si s Vánoci všichni spojujeme. Navíc je radost pohledět na nové a nové výtvory, které s roky rozhodně neztrácejí na nápaditosti. Věříme, že nová kategorie s pivní tematikou vnese do soutěže další zpestření,“ sděluje Vendula Hnojská, vedoucí sbírek Pivovarského muzea v Plzni.

01134-pilsner_chaloupka.jpg

Zájemci o soutěž se mohou zapojit svými perníčky celkem do čtyř rozmanitých kategorií, a to „tradiční perníček“, „perníkový model“, „dětský perníček“ a nově i do kategorie „pivní tematika“. Ta ctí nejen samotné prostory Pivovarského muzea v Plzni, kde soutěž tradičně probíhá, ale i nápadité pivní motivy, se kterými spontánně přicházeli už v minulých letech soutěže sami přispěvatelé. I letos se možná někteří mohou těšit na „speciální cenu“, kterou porota občas uděluje mimořádným příspěvkům.

Nejlepší kousky v jednotlivých kategoriích vyhlásí porota dne 17. prosince v 17 hodin Rozmanitost všech zručně ozdobených perníčků lze v Pivovarském muzeu obdivovat od 19. do 31. prosince 2013, denně od 10 do 17 hodin.


Více informací o Pivovarském muzeu naleznete na www.prazdrojvisit.cz/cz/pivovarske-muzeum/

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz