Štamgast & Gurmán

Jubilejní desáté zavírání cyklostezek v rámci oblíbené akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Jubilejní desáté zavírání cyklostezek v rámci oblíbené akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska

5. 10. 2015 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ - 10. ročník oblíbeného NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA se pojede v sobotu 10. 10. 2015. Z Masarykova náměstí v Uherském Hradišti se kolem desáté hodiny odstartuje 7 stezek pro cyklisty a 2 trasy pro turisty za přítomnosti Českého rozhlasu 2, který tuto akci zařadil do své rubriky DVOJKA NA CESTÁCH.

V 10 hodin a 10 minut bude symbolicky odstartovaná poslední z devíti tratí letošní podzimní vyjížďky. Bude jí zbrusu nová Stezka Salašská, která je šitá na míru rodinám s dětmi. Doporučené zastávky nabídnou malým cyklistům zábavu, poučení i potřebné zázemí. O to, aby dětem navíc i chutnalo, se speciálním jídelníčkem postará Salaš Mlýn. Salašská je jako jediná stezka kombinovaná i s možností pěší turistiky. Navazuje tak částečně na jarní novinku tohoto cyklo-seriálu, kdy se se zájmem potkaly dvě nové trasy, Sadská a Staroměstská, vytipované pro zájemce o tento typ účasti na akci.

V odpoledním programu NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA nebude chybět losování tomboly z registračních kuponů, vyhlášení vítězů soutěže na facebooku Městského informačního centra Uherské Hradiště nebo happening u plastiky cyklistky od sochaře Jiřího Vlacha. Jméno dostane nový maskot MIC – papoušek, kterého hradišťskému „íčku“ k 15. narozeninám věnovala firma REC Group s.r.o. O dobrou náladu se postará folklorní soubor PENTLA z Boršic. Z uherskohradišťského Masarykova náměstí se zájemci pak můžou přesunout do jezuitského sklepa ve Starém Městě, kde se až do půlnoci budou ochutnávat vína od místních vinařů za doprovodu cimbálové muziky Jaroslava Čecha.

NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA je součástí seriálu KRAJEM VÍNA 2015 na Moravských vinařských stezkách. Cyklisté, pokud se se zúčastní nejméně pěti z patnácti zařazených akcí, budou zahrnutí do losování o hodnotné ceny, které věnovali partneři Nadace Partnerství.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Autor/zdroj: www.uherske-hradiste.cz
Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz