Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

„Vinařský Michelin“ má opět početné moravské zastoupení

„Vinařský Michelin“ má opět početné moravské zastoupení

24. 8. 2016 - Aktuální vydání prestižní francouzské publikace 1000 Vins du Monde (1000 vín světa) přináší přehled nejlepších světových vín pro rok 2017 a Česká republika je ve věhlasné tisícovce zastoupena hned 25krát. Tak jako gurmáni v proslulém michelinském průvodci nacházejí ty nejlepší restaurace světa, tak i milovnicí vína mají svou publikaci, kde hledají vinnou inspiraci.

„Je úžasné listovat touto publikací s vědomím, že tolik nejlepších vín na světě pochází z České republiky, tedy země s cca 17,5 tisíci hektary vinic. Jen pro představu, jde o zhruba sedminu rozlohy vinic v Bordeaux, jedné z dvanácti francouzských vinařských oblastí,“ komentuje mezinárodní úspěch Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které technicky zajišťovalo účast našich vín na hodnocení v Paříži.

Nové vydání publikace 1000 Vins du Monde představuje výběr těch nejlepších vín, která byla na přelomu února a března po pět dnů hodnocena 130 mezinárodními porotci. Výrazná moravská stopa v prestižní publikaci vynikne i ve srovnání s některými dalšími vinařskými velmocemi. Chile má v 1000 Vins du Monde 43 vín, Itálie 36, Argentina 16, Německo 10, Austrálie 8, Rakousko 3. I letos počtem oceněných vín v publikaci dominuje Francie.

Publikace 1000 Vins du Monde vychází v návaznosti na 22. ročník prestižní mezinárodní soutěže vín Vinalies Internationales, které se v Paříži pravidelně účastní moravská a česká vína za finanční podpory Vinařského fondu.

02877-wine-770471__180.jpg

Leoš Horák - Cabernet Moravia Rosé Pozdní sběr 2015 Rosé Zlatá, Šampion kategorie růžových vín -Lauréat Trophée Vinalies d ́Or 2016

Bohemia Sekt - Bohemia Sekt Prestige brut Chardonnay2013, bílé -  Zlatá

Vinařství u Kapličky - Rulandské modré pozdní sběr 2015 Rosé -  Zlatá

Vinařství Krist - Rulandské modré výběr z bobulí 2015 rosé -  Zlatá

Zlatá Vinařství Štěpánek - Rulandské šedé výběr z hroznů 2015 Bílé - Zlatá

Vinselekt Michlovský - Ryzlink vlašský výběr z bobulí 2009 Bílé - Zlatá

Znovín ZnojmoTramín červený výběr z bobulí 2005 Bílé -  Zlatá

Celkovou tabulku oceněných najdete na stránkách Národního vinařského centra: www.wineofczechrepublic.cz

 

Text: NVC, foto pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz