Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Blue Label konečně v koktejlu - zrodil se Hrdina

Blue Label konečně v koktejlu - zrodil se Hrdina

26. 8. 2016 - Svého hrdinu si nedávno vytvořili barmani z brněnského experimentálního cocktail baru Super Panda Circus. Tedy, Hrdinu s velkým H. Jmenuje se tak nejluxusnější drink z nového koktejlového menu Archetypy, které v tomto podniku rozjíždějí.

Tělo Hrdiny je vystavěno čtyřmi centilitry Johnnie Walker Blue Label, která je považována za nejprémiovější blendovanou skotskou whisky na světě. V České republice dle našich informací žádný jiný bar tuto whisky v signature drinku nenabízí. Blue Label mistři blendeři míchají z až šedesátiletých obilných a sladových whisek.Prodává se v očíslovaných lahvích a její produkce je limitovaná.

Auru nepřemožitelnosti tvoří centilitr domácího vermutového sirupu složeného z deseti ingrediencí (například vermut Noilly Prat, sušený estragon, borovicová esence, podrcený fenykl či likér Bénédictine). Aroma vítězství dotváří několik kapek cedrové tinktury, bergamotového pyré, bitteru Peychaud‘s a solného roztoku.Vše dohromady dává hutnou, sladkou, skotsky nakouřenou, ovocno-vegetální chuť s letmým dotykem lesa. Drink typu Old Fashioned barmani v černo-zlatých rondonech servírují na ručně opracovaný led.

Zlacenou skleničku speciálně k této příležitosti na míru vyrobil sklář Ladislav Breznický, který ze svého rodinného podniku na moravskoslovenském pomezí zásobuje foukaným sklem některé prestižní londýnské bary.Jako side dish se k Hrdinovi podávají nakládané enoki houby na másle.

02883-Foto3.jpg

Koktejlové menu Archetypy plně zapadá do konceptu Super Panda Circusu jako zážitkového baru. Barmani při tvorbě drinků pracovali s podomácku fermentovanými surovinami (touareg nakvašený kombuchou, kokosová voda obohacená o kefírové kultury), zdraví prospěšnými přísadami (chia semínka, červená řepa, müsli), vyrobili domácí marshmallow a zmrzliny. Řídili se při tom světovými trendy, ale využili i vlastních kreativních schopností (rum infuzovaný škvarky).Samotné menu má fyzickou podobu desky, z níž vystupují jednotlivé figurky a předměty, jež reprezentují jednotlivé jungiánské archetypy. Celkem jde o 9 archetypů a 18 drinků. Hrdinu najdete pod postavičkou Supermana, jeho cena činí 450 korun.

Podnik Super Panda Circus za svou krátkou historii stihl už dvakrát získat ocenění Czech Bar Awards za nejlepší koktejlové menu.

text a foto: Michael Lapčík

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz