Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

1. 9. 2016 - VOC Znojmo se rozrostlo o dvacet nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě.

Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.

. Nejvíce je vín odrůdy Ryzlink rýnský (7), dále Veltlínské zelené (6), Sauvignon (5) a dvě cuvée. „Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela. „Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži,“ dodává Koudela. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Drtivá většina zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2015. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat na Znojemském historickém vinobraní – v pátek 16. září a v sobotu 17. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny.

02889-DSC_9074.jpg

Pro vinaře VOC Znojmo znamenalo středeční zatřiďování ale také jeden velký mezník – finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady prošla dvě vína odrůdy Ryzlink rýnský  ročníku 2013 – jedno od Vinařství Waldberg Vrbovec a jedno od Znovínu Znojmo. Myšlenka Královské řady vznikla s cílem ukázat potenciál zrání vína na lahvi a o jejich finálním zatřídění rozhodují dvojí komise. Na trh můžou být tato vína uvedená nejdříve 33 měsíců po od data ověření sběru hroznů. „Ryzlinky z Královské řady už patří do tzv. Velkých vín. Opravdu půjde o jedinečná a TOP vína světové kvality. Jejich uvedení na trh a s tím spojenou kampaň chystáme letos na podzim,“ dodává Koudela.

Více info na www.vocznojmo.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz