Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Vinobraní ve Znojmě nabídne tři ryze vinařské scény

Vinobraní ve Znojmě nabídne tři ryze vinařské scény

9. 9. 2016 - Víno a burčák potkáte o vinobraní na každém kroku, přesto vám nabídne další tři ryze vinařské scény: degustaci vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny, Vinný trh na Slepičím trhu a netradiční ochutnávku vín pod názvem Víno všemi smysly na znojemském hradě.

Největší vinařskou scénou Znojemského historického vinobraní je ta u rotundy sv. Kateřiny, kde vás čeká degustace vín VOC Znojmo. Letos bude v nabídce 73 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od 18 vinařů sdružených do spolku VOC Znojmo. Každoročně tu návštěvníci za zvuků cimbálové muziky ochutnají desetitisíce degustačních vzorků. „Na vinobraní budete moci premiérově ochutnat nově zatříděná vína, která prošla hodnotící komisí na konci srpna,“ říká František Koudela, ředitel Znojemské Besedy a zároveň předseda VOC Znojmo. Ochutnávka vín probíhá formou pochůzkové degustace. Ke sklence dobrého vína bude hrát v pátek Cimbálová muzika Šmytec a v sobotu cimbálová muzika Jožky Šmukaře.

02898-Vinny_trh.jpg

O něco komornější vinařskou scénu nabídne Vinný trh, kde bude probíhat ochutnávka vín 8 vinařů Znojemské vinařské podoblasti (Vinařství Simenon, Vinařství rodiny Nápravovy, Vinařství Karel Šmudla, Vinařství Viktorín, Vinařství Koníček, Vinařství Piálek&Jäger a Vinařství ArteVini). „Znojemské vinaře doplní stejně jako vloni vinařství WeingutWindmühlheuriger Bergmann z partnerského rakouského města Retz, takže návštěvníci budou moci ochutnat i typická dolnorakouská vína,“ dodává Koudela. Nalévat se tu bude poprvé víno do speciálních skleniček s logem Znojemského historického vinobraní. Po celý den tu budou hrát cimbálové muziky Denár, Veltlínek, Vinohrádek, Cimbálová muzika Pavla Růžičky a Neoveská cimbálová muzika.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna letošního vinobraní – poznávání Vína všemi smysly s viceprezidentem Asociace sommelierů ČR Ivem Dvořákem doplněné o vědomostní test, který se zaměří na nejtypičtější odrůdy Znojemska – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Letos se tato scéna přesouvá do klidného prostředí Sálu předků znojemského hradu. Kdo ve zkoušce obstojí, může se těšit na samolepku Znalce znojemských vín a degustační vzorek zdarma. Znalcem vína se v podstatě může stát i abstinent, protože v programu se reálně víno neochutnává.

„Poznávání vína letos doplní degustace vody, kterou jsme připravili ve spolupráci s Vodárenskou akciovou společností. Návštěvníci mohou ochutnat a rozpoznat tři vzorky vody z různých zdrojů. Ti, kteří degustaci úspěšně zvládnou, se stanou Znalcem vody,“ doplňuje Koudela. Z hradu si tak nezávisle na sobě mohou znalci odnést samolepky dvě.

Text a foto: Znojemská Beseda

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz