Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Na Národní soutěži vín ve Znojmě ochutnáte 283 vín

Na Národní soutěži vín ve Znojmě ochutnáte 283 vín

9. 9. 2016 - Národní soutěž vín Znojemské podoblasti se blíží. Již tuto sobotu 10. září jsou všichni milovníci vína srdečně zváni na výstavu vín přihlášených do této soutěže. Celkem jich bude možné ochutnat 283 – právě tolik jich bylo do soutěže přihlášeno. Do celostátního kola postoupilo celkem 248 vín.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne celou škálu bílých, růžových a červených vín. Těšit se můžete i na sekty. „Celkem bylo 283 hodnocených vzorků, z toho 248 jich postupuje do dalšího kola hodnocení, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona. Všechna vína ze soutěže budou moci ochutnat návštěvníci v sobotu na výstavě vín Národní soutěže vín Znojemské podoblasti,“ shrnuje za pořádající spolek VOC Znojmo její předseda František Koudela.

02900-DSC_0119.jpg

Medailových vín z těch 248 postupujících je celkem 85 – uděleno bude celkem 64 zlatých medailí, 14 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí. Vyhlášení těchto výsledků proběhne přímo na výstavě vín, a to v 15:00 hodin. „Zajímavostí je, že mezi medailovými víny je 11 vín VOC Znojmo a všech 11 vín obdrželo zlatou medaili, tedy nejvyšší ocenění,“ neskrývá nadšení Koudela. Absolutním šampionem Národní soutěže vín Znojemské podoblasti se stal Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015, z Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf.

 

Výstava vín je přístupná od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených vzorků. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Kyjovsko.

CH – Šampion

Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf

Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015

 

Vítěz kategorie B (Bílá vína polosladká)

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. - Vrbovec

Hibernal, pozdní sběr, ročník 2015

 

Vítěz kategorie C (Sladká vína)

ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. - Šatov

Ryzlink rýnský, ledové víno, ročník 2015

 

Vítěz kategorie D (Růžová vína)

ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. – Šatov

Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů, ročník 2016

 

Vítěz kategorie E (Červená vína)

VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. - Rakvice

Svatovavřinecké, kabinetní víno, ročník 2013

 

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádá spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2016.

Více o vinařích Znojemska na www.vocznojmo.cz

 

Text: VOC Znojmo

 

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz