Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Olima Cup 2016 přinesla zajímavá klání i skvělé výsledky

Olima Cup 2016 přinesla zajímavá klání i skvělé výsledky

2. 11. 2016 - Mladí, staří, zkušení i začátečníci. Kuchaři a cukráři bez ohledu na věk či pohlaví. Ti všichni změřili své síly na tradiční soutěži Olima cup 2016, která se uskutečnila v pavilonu C na Výstavišti Flora Olomouc ve dnech 20. - 22. 10. 2016. Akci pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, pobočka Severní Morava a Slezsko.

Soutěž kadet byla určena pro žáky odborných gastronomických škol, hotelových škol a speciálních gastronomických škol. Soutěžit mohli ale i individuální zájemci z jiných oborů a ze zahraničí. Soutěžící ve věku do 16 let měli za úkol připravit libovolný pokrm do 45 minut podle vlastního výběru, fantazie a kreativity.

V soutěži pro kuchaře juniory se mezi sebou utkali studenti gastronomických škol ve věku do 21 let. Během 45 minut připravovali čtyři porce inovativního pokrmu, v němž prim hrála vepřová krkovice bez kosti. Soutěžící museli do své kalkulace přidat tři suroviny ze spotřebního koše.

03003-previewx.jpg

Soutěž kuchař senior byla určena všem kuchařům starším 21 let.Přihlášení borci museli stejně jako kuchaři junioři za 45 minut připravit čtyři porce jídla, ve kterém byla hlavní surovina vepřová krkovice bez kosti. I těmto kuchařům soutěžení komplikovala skutečnost, že museli ze spotřebního koše zakomponovat do pokrmu tři suroviny.

Rovněž klání cukrářů bylo rozděleno podle věku na juniory a seniory. Do juniorské soutěže se hlásili žáci odborných gastronomických škol, individuálně přihlášení zájemci z jiných oborů a zájemci ze zahraničí, kteří nedosáhli věku 21 let. Úkolem bylo zdobení atrapy dortu na téma Halloween. Do soutěže seniorů se mohl přihlásit každý cukrář, kterému bylo více jak 21 let (vyučení, nevyučení nebo příznivci pečení). Úkolem bylo ozdobit atrapu dortu libovolného tvaru potahovací hmotou a dekorovat ho jedlými ozdobami opět na téma Halloween.

Součástí Olima cup byla i atraktivní soutěž ve vyřezávání dýní. Zúčastnit se mohl každý ve dvou kategorií - do 21 let a nad 21 let.

Výsledková listina vybraných kategorií

Cukrář senior - kreativita dortu

03003-previewxn.jpg

1. místo - Pavla Indrová

2. místo - Marie Motlová

3. místo - Danijela Krajinovič

3. místo - Lucie Richterová

Cukrář senior - chuť dortu

1. místo - Danijela Krajinovič

2. místo - Marie Motlová

3. místo - Pavla Indrová

4. místo - Lucie Richterová

Cukrář junior

1. místo - Tetyana Semanchuk

Kuchař senior

1. místo - Jakub Vedral

2. místo - Tomáš Lecián

3. místo - Pierre Cedrik Klimeczek

Kuchař junior

1. místo - Veronika Krejsová

2. místo - Tomáš Janíček

3. místo - Jakub Mrkva

Text a foto: AKC ČR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz