Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Moravští vinaři přivážejí z Hong Kongu 20 medailí

Moravští vinaři přivážejí  z Hong Kongu 20 medailí

17. 11. 2016 - Moravští a čeští vinaři přivážejí celkem 20 medailí ze soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition. V konkurenci vín z celého světa v tvrdém asijském prostředí získali 7 stříbrných a 13 bronzových medailí.

Výrazně se na soutěži dařilo našim šumivým vínům, která získala celkem 6 medailí (2 stříbrné a 4 bronzové). Pro úspěšné vinařské firmy BOHEMIA SEKT, s. r. o. a Chateau Bzenec se tak může rýsovat slibný obchodní potenciál na rostoucím asijském trhu. Kromě sektů ale zaujala porotu i moravská přírodně sladká vína.

03035-02992-230x170.jpg

„Jihovýchodní Asie už dávno není destinací, odkud se jen dováží. Tento region ekonomicky sílí a s tím posiluje také kupní síla obyvatel, tedy i schopnost a ochota utrácet za dovozové zboží. V tomto kontextu je úspěšná prezentace kvality našich vín nejen záležitost prestiže, ale mnohem více také krokem k reálnému obchodu,“ komentoval úspěchy v Hong Kongu Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, který účast našich vín na soutěži finančně podpořil.

Letošní ročník Hong Kong International Wine & Spirit Competition byl oproti předchozích let velmi významný, co se týče účasti soutěžících - nárůst byl až o 11 %. Konkurence mezi víny taktéž zaznamenala velký nárůst: z Portugalska bylo přihlášeno o 144 % více a z Německa o 400 % více vín ve srovnání s rokem 2015. Velký nárůst přihlášených vín zaznamenali pořadatelé i z Francie, Indie a jižní Afriky.

Účast vín z České republiky na Hong Kong International Wine & Spirit Competition finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum. Více o soutěži: http://www.hkiwsc.com/home

Text: Ing. Jaroslav Machovec

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz