Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Šampiona Salonu vín se dozvíme již 8. prosince!

Šampiona Salonu vín se dozvíme již 8. prosince!

5. 12. 2016 - Vyhlášení absolutně nejlepšího vína České republiky pro rok 2017 proběhne v jízdárně státního zámku ve Valticích ve čtvrtek 8. prosince. Šampion bude vybrán ze 200 finalistů naší nejvyšší a největší soutěže vín Salonu vín – národní soutěže vín. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.

Šampion bude odbornou porotou letos vybrán z rekordního počtu přihlášených vín. Na počátku soutěže proti sobě stálo v jednotlivých vinařských podoblastech (znojemské, mikulovské, velkopavlovické a slovácké) a ve vinařské oblasti Čechy neuvěřitelných 2020 vín. Tento počet představuje nárůst zájmu o účast v soutěži meziročně o více než 40 % a celkový počet vín dosahuje úrovně významných mezinárodních soutěží.

Parametry velkých mezinárodních soutěží splňuje Salon vín – národní soutěž vín také v kvalitě hodnocení. „V soutěži se maximálně dbá na objektivitu. Kromě systematického školení a výběru nejlepších degustátorů také odebíráme vzorky vín přímo u vinařů a provádíme vlastní laboratorní kontroly souladu dodaných podkladů a reálných analytických hodnot zúčastněných vín,“ vysvětluje, co kromě vysokého počtu vzorků dělá tuto soutěž výjimečnou, Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená degustační expozice Salon vín rovněž na zámku ve Valticích. Návštěvnost za rok 2016 bude podobná jako v rekordním loňském roce. „Již nyní jsme přivítali přes 20 000 absolventů některých z našich degustačních programů. Těší nás také zvyšující se počet zahraničních návštěvníků, např. z Koreje a dalších asijských zemí,“ dodává Ing. Pavel Krška.

03069-01889-230x170n.jpg

 

Slavnostní vyhlášení kompletních výsledků soutěže a otevření nového ročníku degustační expozice Salonu vín se uskuteční 3. února 2017 a pro veřejnost bude expozice otevřena od soboty 4. února. V průběhu měsíce ledna bude expozice uzavřena a bude probíhat příprava nového ročníku.

Text: Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz