Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Skvělý úspěch našich vín v Izraeli

Skvělý úspěch našich vín v Izraeli

6. 12. 2016 - Izraelské TERRAVINO je poslední světovou soutěží vín v roce - tradičně se koná na přelomu listopadu a prosince. Výsledky letošního Terravina, konaného o prvním adventu, přinesly našim vínům grandiózní až historickou žeň medailí a ocenění!

Ze šedesáti moravských vzorků jich získalo cenné medaile 36, v tom tři nejcennější Double Gold! Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Hodnotilo se vysoko, bodové limity byly stanoveny na 87 pro stříbro, 89 pro zlato a 92 pro Double Gold. Soutěžilo 615 vzorků vín a destilátů, v tom 328 z Izraele a 287 z dalších 21 zemí. Dějištěm soutěže byl hotel Leonardo Plaza v Ashdodu, filištínském městě na cestě mezi Jaffou a Gazou, zmiňovaném 19x v Bibli.

Nejvýše hodnoceným českým vínem se stala slámovka Sauvignon 2015 od Štěpána Maňáka, který tak potvrdil své prvenství z Terravina v Ein Bokeq. I další dvě Double Gold medaile patří sladkým vínům - Pálavě 2015 od zaječské Kapličky a cibébové Pálavě 2015 vinařství Michala Grégera z Rakvic. Tradičně skvěle se v Izraeli vedlo Gotbergu, Václavu Ovčáčíkovi i Líbalovým. Celkem šest medailí si odváží Bohemia Sekt, když Louis Girardot byl nejvýše hodnoceným šumivým vínem v soutěži.

V Izraeli se našim vínům tradičně daří - z dosavadních jedenácti ročníků se moravská vína stala absolutním mezinárodním šampionem hned pětkrát! Dvakrát se absolutním šampionem s velkou zlatou medailí stal Vinselekt Michlovský, po jednom šampionovi mají Vinařství Čech, Štěpán Maňák a Mikrosvín Mikulov.

Letos sice nikdo z našich na titul mezinárodního šampiona nedosáhl - získalo jej úžasné portské Bulas Porto Tawny 40 years a je třeba říci, že na špici pelotonu byla pořádná tlačenice! Jen o desetinku za šampionem zaostal temný, hustý a medově sladký Noe Pedro Ximenez V.O.R.S. (Vinum Optimum Rare Signatum staré minimálně 30 let) od Gonzales Byass a přes 93 body v průměru dostalo i Brunello di Montalcino 2008 od Biondi Santi a Amarone Classico della Valpolicella 2009 od Azienda Vitivinicola Zenato. Každé z nich úplně jiné a každé úžasné!

03073-cork-1574810__340.jpg

„Chvíle u mikrofonu pro poděkování za ceny během galavečera jsme využili k tomu, abychom pozvali všechna oceněná košer vína k účasti na jubilejní Cisterciácké pečeti 2017,“ uvedl Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier, který předsedal jedné ze šesti soutěžních komisí. „Připravili jsme v redakci tištěné certifikáty, které pořadatelé použili jako součást ceny Terravina a předali oceněným košer vínům spolu s diplomem. Navíc Michael Alfasí převzal krásný zrámovaný diplom za letošní vítězství v kategorii červených vín ve Velehradě. Účast již přislíbil m.j. Shiki Rauchberger, hlavní enolog vinařství Teperberg 1870, s letošním izraelským šampionem Terravina - krásným červeným vínem Teperberg Legacy Petit Verdot 2013.“

Text: Luboš Bárta, foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz