Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Boom pokračuje. Loni vznikly desítky nových pivovarů

Boom pokračuje. Loni vznikly desítky nových pivovarů

12. 01. 2017 - Zatím to vypadá na nekončící party. V České republice loni přibyly další čtyři desítky minipivovarů a nic nenasvědčuje tomu, že by boom, který se nastartoval před několika lety, měl brzy skončit.

„Nikdo nemůže odhadnout, jak dlouho to ještě může trvat," míní člen prezidia Českomoravského svazu minipivovarů Radovan Koudelka, který je zároveň ředitelem Zámeckého minipivovaru Ostrava–Zábřeh.

Podle specializovaných serverů Pividky.cz nebo Pivníci.cz je v současnosti v České republice 377 pivovarů, přičemž 44 se řadí do kategorie průmyslových pivovarů. Zbytek připadá na minipivovary. Loni tak v pivní mapě přibyly například Továrna Slaný nebo Nový svět v Čečelicích. V Mikulově zase začaly fungovat Wild Creatures, první pivovar v Česku, který vyrábí pivo spontánním kvašením.

Podle některých názorů by se Česko mohlo nakonec dočkat historické hranice, kdy tu asi před 120 lety bylo tisíc pivovarů. „U nás může být reálně 700 až 800 pivovarů. Dál to už asi nepůjde," myslí si ale předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich.

Prostor pro stovky nových pivovarů vidí i Koudelka. „Místa je tu dost. Třeba v Ostravě vidím prostor ještě pro deset až patnáct nových minipivovarů," upřesnil.

Více ZDE

 

Zdroj: www.agris.cz, 10. 01. 2017
Foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz