Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Rekordní medailový rok pro naše vinaře - bodoval hlavně ročník 2015

Rekordní medailový rok pro naše vinaře - bodoval hlavně ročník 2015

19. 01. 2017 - Kvality ročníku 2015 vyzdvihovali vinaři i sommeliéři už krátce po sklizni, ale až ostré srovnání s konkurencí nejlepších světových vín definitivně potvrdilo, že jde o ročník výjimečný.

V loňském roce totiž získali naši vinaři na mezinárodních soutěžích úctyhodných 645 medailí a 446 z nich zařídila právě vína ročníku 2015. Zahraniční účast ve většině případů finančně podpořil Vinařský fond a organizačně se na ní podílelo Národní vinařské centrum.

Našim vinařům se velmi dařilo i v meziročním srovnání. „Začátkem loňského roku jsme sčítali mezinárodní úspěchy roku 2015 a radovali se z 500 medailí, aby jich moravská a česká vína během roku loňského získala ještě o třetinu více,“ komentoval mimořádně úspěšný soutěžní rok 2016 Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, a dodal: „Nešlo však jen o nárůst počtu medailí, ale i o jejich kvalitu. Mezinárodní porotci totiž ocenili moravská vína 190 zlatými medailemi, což je o 69 více než v předchozím roce.“

A jako definitivní punc kvality našeho vinařství pak mezi loňskými výsledky zazářilo 13 velkých zlatých medailí a 8 titulů Šampiona.

03146-52_Stamgast&Gurman_vino_bile.jpg

Největší úspěchy 2016

* Titul Šampiona mezi růžovými víny na Vinalies Internationales Paris pro Cabernet Moravia Rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Horák

* Hned 6 ze 7 titulů Šampiona na soutěži vín MUVINA Prešov pro Ryzlink rýnský, 2006 z Vinařství Josef Valihrach (suchá bílá vína), Děvín, výběr z hroznů 2015 z Vinařství Štěpán Maňák (bílá vína z aromatických odrůd), Alibernet, slámové víno 2015 z vinařství Oldřich Drápal (přírodně sladká vína), Frankovka rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Rovenius (růžová vína), Merlot, 2012 z Vinařství Josef Valihrach (červená vína) a Staré díly rosé, brut z Vinařství Josef Valihrach (šumivá vína)

* Celkem 4 velké zlaté medaile a dvě vítězství v daných odrůdách ze San Francisco International Wine Competition pro Ryzlink rýnský, VOC 2015 z vinařství Vinice Hnanice, který byl zároveň vyhlášen nejlepším Ryzlinkem rýnským soutěže, Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Pavlov, které rovněž získalo cenu za absolutně nejlepší víno dané odrůdy, Rulandské bílé, pozdní sběr 2015 z Vinařství Skoupil a Rulandské šedé, výběr z bobulí 2015 z vinařství Lahofer.

* Další 3 velké zlaté medaile z izraelské soutěže Terravino pro Sauvignon, slámové víno 2015 od Štěpána Maňáka, Pálava 2015 Vinařství U Kapličky a Pálava, výběr z cibéb 2015 Michala Grégra.

* Také 3 velké zlaté ze soutěže Finger Lakes International Wine Competition pro Ryzlink rýnský Austerlitz 2014 vinařství SPIELBERG CZ, Ryzlink vlašský, výběr z hroznů 2015 z Rodinné vinařství Tomáš Vican a Aurelius 2015 z Rodinného vinařství Košut.

* Velká zlatá z Decanter World Wine Awards pro Ryzlink rýnský, ledové víno 2015 vinařství Znovín Znojmo.

* Chardonnay, výběr z bobulí 2011 Josefa Valihracha vyhlášeno druhým nejlepším vínem soutěže Chardonnay du Monde.

* Nejvíce medailí (251) přivezla jednotlivá vinařství ze soutěže AWC Vienna.

Věhlas českých a moravských vín tedy zdaleka nesahá jen k hranicím České republiky, ale rok roku získává na větší mezinárodní popularitě, a naše vína se tak směle mohou řadit mezi světovou vinařskou špičku.

 


Zdroj: Dominika Uhrová, Omnimedia s.r.o.

Foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz