Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Vítáme změny v autorském zákoně

 Vítáme změny v autorském zákoně

23. 01. 217 - PRAHA - Asociace hotelů a restaurací vítá rozhodnutí poslanců, kteří vyslyšeli stížnosti podnikatelů na neodůvodněný skokový růst autorských poplatků schválením pozměňovacích návrhů v autorském zákoně.

Zároveň je pozitivním signálem, že bylo zabráněno dalšímu zvyšování poplatků pro školy, knihovny, které by představovalo další zvyšování nákladů nejen pro tyto instituce, ale také pro státní rozpočet.

Václav Stárek, prezident AHR ČR k tomu řekl: „Vnímáme jako průlomový fakt, že můžeme sami vyvolat soudní spor ve věci nepodloženého zvyšování sazebníků kolektivních správců, které jen v letošním roce zvýšila jak OSA, tak Intergram o 30%. Doufáme, že Ministerstvo kultury nyní dostalo nástroj pro korekci neopodstatněných požadavků kolektivních správců autorských práv na zvyšování svých cen. V konečném důsledku totiž ti, kdo platí poplatky čelí každoročnímu zdražování, zatímco kolektivní správci nechávají bez povšimnutí například ubytování v soukromí, které dnes již tvoří 25% celkově realizovaných přenocování v České republice“.

Asociace hotelů a restaurací je přesvědčena, že stát by měl regulovat ceny za autorské poplatky, protože kolektivní správci jsou stále v monopolním postavení vůči uživatelům autorských děl, což bylo ostatně konstatováno i v rámci kulatého stolu, který na toto téma uspořádala Hospodářská komora ČR. Stejně tak jsou až dosud zcela nepřehledné sazebníky kolektivních správců a podmínky byly až dosud měněny tak, že se běžný uživatel nemá šanci v těchto sazebnících vyznat. AHR ČR již několik let plně zastupuje své členy a uzavírá za ně hromadnou kolektivní smlouvu, což se jeví jako nejefektivnější způsob obrany proti neustále rostoucím nárokům ze strany OSA a Intergram.

Zdroj: ING. VÁCLAV STÁREK | PREZIDENT ASOCIACE HOTELŮ A RESTAURACÍ ČR

Foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz