Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Rekordní počet moravských a českých vinařů se představí na prestižním veletrhu ProWein 2017

Rekordní počet moravských a českých vinařů se představí na prestižním veletrhu ProWein 2017

03. 03. 2017 - Největší světový veletrh vína a vinařství ProWein letos přivítá zástupce moravských a českých vinařů zatím v nejsilnější sestavě. Ve dnech 19. - 21. března v Düsseldorfu představí svá vína celkem 15 našich vinařů.

Expozici České republiky jako každoročně organizuje a z větší části financuje Vinařský fond.

Vína z České republiky najdete v hale č. 15 (číslo stánku J17). Celkem 15 vinařství představí svou produkci také formou atraktivních řízených degustací pod vedením světově uznávaného profesionála Liama Steevensona, držitele titulu Master of Wine. Liam Steevenson představí naše typické odrůdy, jakými jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské modré a Pálava.

Po celou dobu veletrhu bude v české expozici otevřena také speciální degustační zóna, ve které bude každý výrobce zastoupen dvěma víny z výše uvedených odrůd.

„Takto silné zastoupení našich vinařů pomůže zahraničním návštěvníkům veletrhu představit naše vinařství v celé jeho bohatosti, pestrosti odrůd a různorodosti jejich zpracování. Pro zahraniční obchodníky je klíčové zafixovat si Českou republiku jako vinařskou zemi, což i díky mnohaleté účasti na ProWein řada z nich zaregistrovala. Tento světový veletrh je v současnosti jediný s národní expozicí ČR, a proto kvituji rostoucí zájem o účast z řad našich vinařů. Přípravy na ProWein zahajujeme několik měsíců dopředu a bez aktivní spoluúčasti vinařů by efekt z prezentace nebyl takový,“ komentuje účast našich vinařů Pavel Večeřa z Vinařského fondu.

Veletrh ProWein představuje letos již po třiadvacáté největší přehlídku vín a vinařství na světě, jíž se tradičně zúčastňují reprezentanti prvotřídních světových vinařství. Na 6 000 vystavovatelů z 57 zemí světa, série prezentací a degustací spolu s bohatým doprovodným programem, sestávajícím z přednášek a specializovaných akcí, budou během tří březnových dnů zaměstnávat přibližně 55 000 návštěvníků. ProWein tak nabízí cenný průřez současnou světovou nabídkou v oblasti vína a současně představuje nejnovější trendy ve světovém vinařství.

03231-StamgastaGurman_vino_bile.jpg

Z České republiky se veletrhu zúčastní zástupci těchto vinařství:

1. Štěpán Maňák

2. Petr Bunža

3. Vinařství rodiny Špalkovy

4. Templářské sklepy Čejkovice

5. Vinařství Piálek & Jäger

6. Arte Vini

7. Bohemia sekt

8. Vinařství Čech

9. Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice

10. Kolby

11. Nové vinařství

12. Vinařství Bábíček Vacenovský

13. Sonberk

14. Krásná Hora

15. Vinařství Volařík
Zdroj: Dominika Uhrová, Omnimedia, s. r. o.

Foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz