Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Španělská trilogie vám vezme dech, tři vína, tři příběhy, tři zážitky

Španělská trilogie vám vezme dech, tři vína, tři příběhy, tři zážitky

10. 03. 2017 - Život je cesta, zpočátku divoká, pak klidnější a plná krás – stejně jako trio vín Arráez. Jsou tři. Jsou jako životní etapa člověka.

Nerozvážná puberta, bouřlivé mládí a labužnický střední věk, chcete-li i stáří. Řeč je však o víně. O trojici španělských vín, které si zamilujete bez ohledu na váš skutečný věk.

Španělské vinařství Arráez vypustilo do světa úžasnou trilogii vín. Všechna tři jsou červená, suchá, dobrá. Všechna tři dokážou oslovit a nadchnout milovníky vína. Tím jejich podobnost končí. Seznamte se, tři španělské klenoty nesou jména Bala Perdida, Mala Vida a Vividor. „Vybrali jsme si je, protože nám všem chutnají. Protože jsou originální, zajímavé. Kupte si láhev a půl večer strávíte tím, že si ji prohlížíte, Tak moc je zajímavá. A dobrá. Je to šílené víno stejně, jako jsme občas šílení i my,“ zhodnotil sommeliér Boutique Gurmán Dominik Drmela.

Staletá tradice
Psal se rok 1916, kdy ve slunném Španělsku vzniklo rodinné vinařství Arráez. Založili ho místní pěstitelé v oblasti Valencie. Začátky byly těžké. Přesto se vinařství udrželo a ve větší míře se mu začalo dařit až v roce 1950, kde jej vedl don Antonio Arráez Garrigós. Bylo pět let po válce a lidé začali mít opět chuť na víno. Vinařství se dařilo a vzkvétalo. Plynula léta a Arraéz převzali další členové rodiny. V roce 1980 to byl Antonio Arráez Ibanco, od roku 2007 Toni Arráez Calabuig. A právě tento rok byl přelomový. Začala nová éra. Vína si ponechávají kvalitu, ale mění svou prezentaci. Rodinné vinařství omlazuje, nabírá mladou krev a úplně mění image. Z usedlého podniku se stává moderní vinařství. Filozofie? Radost ze života, energie, láska a neutuchající večírky. Vína jsou ve špičkové kvalitě a mají nadčasové a moderní etikety. Vlastně se dá říct, že se pijí samy. „Samotní vinohradníci říkají, že se zaměřují na mladé lidi. Otvírají jim dveře do světa vín svou neotřelou a hravou formou,“ vysvětluje sommeliér a dovozce španělských vín Petr Pražák.

Bala Perdida vás nabije energií
To je víno pro všechny, kteří jsou mladí. A to bez ohledu na věk. Bala Perdida je jako kulka, která hledá směr. Je to víno, které vás zaujme na první pohled svým nevšedním designem. Když se napijete, budete nadšeni. V chuti, která je intenzivní a hedvábná, ucítíte červené plody připomínající červené jahody se šlehačkou a vanilkou. Barva je sytě červená, vůně ovocná a svěží. Toto je víno pro všechny, kteří touží po vlastní cestě. Toto je víno pro všechny, kteří si chtějí připomenout krásné chvíle mládí.
Bala Perdida je vyrobena z odrůdy Garnacha Tintorera. Jedná se o druh révy patřící k dané oblasti, tzv. autochtonní. „Už můj dědeček pracoval s touto odrůdou a já v tom pokračuji, avšak moderními postupy,“ říká vinohradník. Víno zraje čtyři měsíce v sudech z amerického a maďarského dubu, který mu dodává sladké podtóny. Nejlépe si ho vychutnáte s holandskými sýry i jídly středomořské kuchyně.

Mala Vida, hříšná a svůdná
Jestliže s vínem Bala Perdida hledáme směr a životní rozkoše, u Mala Vidy můžeme zvolat – už jsme je našli. Tohle je víno plné lásky a něhy, plné příběhů a milování. Chuť je intenzivní, s vůní ostružin a černého rybízu s lehce karamelovým pozadím. Je plná, energická, vyvážená po zralém červeném ovoci, skvěle zakomponovanou kyselinou a výraznější tříslovinou. Dochuť je dlouhá s tóny karamele, hořké čokolády a kakaa. Mala vida zraje osm měsíců v dubových sudech. Tvoří ji čtyři odrůdy – Cabernet Sauvignon, Syrah, Monastrell a Tempranillo. Víno si nejlépe vychutnáte k uleželým sýrům či ke grilovanému masu.

Vividor pro všechny, kteří ví
Bala Perdida je pro lidi hledající, Mala Vida pro prostopášně žijící. A Vividor pro všechny, kteří už vše našli a nyní si chtějí užívat chvíle klidu a dobrých věcí. Ví, že ke štěstí nepotřebují jen vášeň. Že mnohdy stačí mít prostě jen sakra dobré víno a k němu kus sýra, klobásy či pršutu. Vividor zraje čtyři měsíce v sudech z francouzského a amerického dubu. Je vytvořen ze dvou tradičních španělských odrůd - Bobal a Garnacha Tinta. Víno je plné, ale zároveň jemné a ovocné. Je ideální pro archivaci, ideálně po dobu čtyř až pěti let. Je to víno, které neomrzí. Ideální ke steakům, starým holandským sýrům, k hořícímu krbu a odpočinku po dni stráveném na lyžích. A je úplně jedno, zda jste sjížděli sjezdovku v Beskydech, Alpách či Krkonoších.

Více ZDE

Zdroj: www.vemena.cz

Foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz