Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Čtvrtý ročník pražského Rumfestu proběhne v nové lokalitě

Čtvrtý ročník pražského Rumfestu proběhne v nové lokalitě

22. 03. 2017 - Rumfest – zábavně vzdělávací oslava pravého třtinového rumu určená především široké veřejnosti – po třech letech mění svou lokaci. Čtvrtý ročník proběhne v areálu Žlutých lázní.

Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů, jež bude možné ochutnat za speciální festivalové ceny, a pro opravdové nadšence budou i letos připraveny vzdělávací semináře. Rumfest organizuje Barlife, odborný časopis o nápojích vycházející od roku 2004.

03266-192_RUM_(193_of_218).jpg
Rumfest se letos uskuteční 20. května v areálu Žlutých lázní. Vzhledem k úspěchu loňského ročníku, který navštívilo více než 1200 lidí, se organizátoři rozhodli pro změnu lokace, aby svým návštěvníkům zajistili vyšší komfort. Areál Žlutých lázní disponuje oproti Novoměstské radnici většími venkovními prostory, které jsou v průběhu Rumfestu hojně využívány. Lokalita se navíc nachází poblíž vody, lépe se tak podaří navodit atmosféru karibských pláží. V průběhu odpoledne mohou návštěvníci využít i dalších volnočasových aktivit, které jim Žluté lázně nabízí. Areál se nachází v širším centru Prahy, v Podolí, s dobrou dostupností z centra.

V průběhu loňských ročníků byla prezentována více než stovka různých rumových značek, představeny rumové novinky na českém trhu i rumy v České republice nedostupné. Semináře se dotýkaly zajímavých témat o historii i výrobě rumu, často přímo s master blendery jednotlivých značek. Na žádném z ročníků doposud nechyběl ani globální rum ambasador Ian Burell. Vloni také proběhla barmanská soutěž, kterou chystáme i letos.

03266-191_RUM_(159_of_218).jpg

Festival si klade za cíl představit veřejnosti nejen zavedené, ale i méně známé a unikátní značky rumů z celého světa, a to příjemnou formou degustace. O dotvoření té pravé atmosféry se postará DJ a karibská kapela, Žluté lázně tak budou znít tóny latinskoamerické hudby. Nebudou chybět ani speciality karibské kuchyně a rumové koktejly. Program seminářů v tuto chvíli připravujeme.

Zdroj: Soňa Hanušová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz