Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Četli jste už článek Kdo "vaří" z vody? Jakou šlehačku používáte?
 
67%
 ve spreji
 
33%
 vlastní výroba
 
0%
 jinou
 
0%
 nepoužívám vůbec

Den vody

Den vody

24. 03. 2017 - Infokapka, která staví fakta proti mýtům.


Prvním faktem odpovídám na stále diskutovanou otázku úrovně ceny vody na Zlínsku. Abychom srovnávali srovnatelné, předkládám srovnání s ostatním regiony České republiky a na přiloženém grafu vidíte, že se letošní cena vody na Zlínsku dostala dokonce korunu pod průměr krajských měst v ČR! Tedy cenová úroveň vody na Zlínsku je dobrá.

03269-196_mapa.jpg

Druhým  faktem  odpovídám  na  dezinformace o stamilionech zisků z vodného a stočného, která si mají  připisovat  nadnárodní  koncerny.  Graf popisuje strukturu ceny vodného a stočného v roce 2017 na Zlínsku. Zisk provozovatele (MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s.) činí pouhých 4,5%. Přepočtenona čísla, která hlavně zajímají domácnosti, vychází zisk na 3 koruny a  92  haléřů  z  každého  kubíku  vody,  jenž  nyní  stojí 86,71,-  Kč.  Vzhledem  k  celkové  spotřebě  vody  jde o  30  haléřů  na  osobu  a  den. Tedy  současný  zisk provozovatele na Zlínsku je relativně nízký.

03269-197_graf.jpg

O této faktografii si dovolím osobní komentář k současné situaci kolem vody.Z vody se stalo na Zlínsku velké téma, do kterého se chce mnoho lidí trefovat a bohužel se i vyjadřovat. Veřejnost je vystavena mediální kampani určité skupiny osob, která šíří své výroky a „návody“ bez znalosti skutečného stavu věci a souvislostí. Veřejnost je tak účelově  manipulována k naprosto nereálným očekáváním. Fakticky přitom nedávné rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci zneplatnilo „jen“ usnesení valné hromady konané v roce 2004, avšak  vůbec neřešilo platnost nebo neplatnost ani smlouvy o prodeji části podniku ani smlouvy provozní.

Autoritativní (soudní) výklad důsledků olomouckého rozhodnutí ve vztahu k těmto smlouvám neexistuje a k dobrovolnému vydání části podniku, který jsme připraveni s péčí řádného hospodáře spravovat, provozovatel (MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.), jehož jsme již dvakrát písemně žádali o identifikaci  a přípravu k předání podniku, nepřistoupí. Potvrzuje se to, co říkám již 2 roky. Tento soud nepřináší ani právní jistotu ani žádné zásadní zvraty. Tedy o platnosti či neplatnosti smluv a případném vydání části podniku bude rozhodovat teprve další soud
v horizontu několika příštích let.

Diletantské názory typu „převezměte podnik do měsíce“ nebo „vymáhejte podnik cestou exekuce“ jsou zcela mimo právní realitu. Klíčové sdělení připojuji na závěr: navzdory na první pohled nepřehledné současné situaci se množství, kvalita a ceny vody na Zlínsku nepohne negativním směrem. Stranou zájmu diletantů ovšem pracujeme ve prospěch obyvatel Zlínska a vyvíjíme účinnou snahu o vylepšení podmínek provozní smlouvy s Moravskou vodárenskou, o nichž Vás budu moci brzy věcně informovat.

Ing. Svatopluk Březík
předseda představenstva
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz