Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vinobus startuje 29. dubna. Novinkou jsou degustační zastávky

Vinobus startuje 29. dubna. Novinkou jsou degustační zastávky

18. 04. 2017 - Vinobus VOC Znojmo, jehož cílem je podpora vinařské turistky na Znojemsku a rozšíření nabídky služeb a zážitků pro návštěvníky regionu, svou letošní sezónu zahájí v sobotu 29. dubna.

Sezóna s sebou přináší několik změn a novinek. Tou největší jsou vybrané zastávky s možností degustací vína, kdy cestujícím Vinobus takříkajíc neujede. Proškolení průvodci zůstávají devízou Vinobusu i letos.

Změny a novinky vycházejí ze zkušeností z první sezóny. „Vinobus se na trasu vydá třikrát denně. Jeho trasu jsme trochu upravili, nově je 13 zastávek, přičemž do Tasovic a Dobšic zajíždí jen večerní spoj,“ říká předseda spolku VOC Znojmo František Koudela. „Na oplátku jsme ale na vybraných zastávkách zavedli možnost degustace vín s tím, že Vinobus na této zastávce na 15 minut zastaví, cestující mohou vystoupit, zúčastnit se degustace, zase nastoupit zpět do Vinobusu a pokračovat v cestě. Tyto degustace nejsou zahrnuty v ceně jízdného a jsou placené,“ dodává Koudela. Možnost přerušit jízdu na jakékoliv zastávce a pokračovat v jízdě až dalším spojem zůstává i letos.

Ve Vinobusu kromě řidiče jezdí s cestujícími i proškolený průvodce, což je nespornou výhodou. Ten cestujícím nejen vypráví zajímavosti na jednotlivých zastávkách nebo o jedinečnosti znojemských vín, ale poradí, co je možné podniknout dál.

03322-247.jpg

„Naši průvodci si zpracovávají seznam různých akcí, které se na jednotlivých místech konají, aby mohli cestující nalákat například na aktuálně otevřené sklepy nebo kulturní akce v obcích. Poradí ale také například s tím, odkud je krásný cyklovýlet na Šobes nebo odkud vyrazit na procházku do Národního parku Podyjí,“ vyjmenovává František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Vinobus nemá být jen obyčejným autobusem, ale má být opravdovým turistickým průvodcem po vinařském Znojemsku. Je to vlastně takové informační centrum na kolech,“ dodává s úsměvem Koudela.

Je na cestujícím, zda zvolí celou trasu Vinobusu, nebo jen jeho část. Cyklisté jsou vítáni! Detailní jízdní řád, mapu zastávek, cenu jízdného i veškeré další informace jsou k nalezení na www.vinobus.cz.

O VINOBUSU VOC Znojmo

Znojemskem s Vinobusem VOC Znojmo

13 zastávek | 56 kilometru | 19 vinařství

Vinobus VOC Znojmo byl novinkou loňské nabídky pro turisty na Znojemsku. Díky němu mohli návštěvníci od dubna do října jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dopraví tam i zpět. Návštěvníci si díky němu mohou prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Jeho trasa je navíc navázána na zdejší cyklostezky. Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na 20 kol se na cestu vydal třikrát denně. Na turisty se Vinobus těší i letos, a to od 29. dubna.

Vinobus VOC Znojmo je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, obcí Chvalovice, Vrbovec, Tasovice a Nový Šaldorf-Sedlešovice, Havraníky a Vinařského fondu ČR. Aktuální informace na www.vinobus.cz nebo na facebooku VOC Znojmo.


Zdroj: Mgr. František Koudela, VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz